O smutnej správe informuje nemecký denník Bild. Marie Versini sa pred dvomi rokmi ťažko zranila pri páde vo svojom parížskom byte, utrpela niekoľko zlomenín a poranenie hlavy. Zo zranení sa spamätávala len pomaly a odkázaná bola na pomoc opatrovateliek. "Nič už nie je také jednoduché ako dakedy. Ani čakanie na to, že raz bude lepšie," povedala v poslednom rozhovore pre Bild. 

POSLEDNÉ FOTO MARIE VERSINI V GALÉRII

Marie Versini zomrela vo veku 81 rokov vo francúzskom regióne Bretónsko. Do filmového neba odišiel v roku 2015 aj samotný Winnetou Pierre Brice († 86) a v roku 1973 aj Lex Barker († 54) alias Old Shatterhand.

Marie Versiniová sa narodila 10. augusta 1940 v Paríži. Už ako 17-ročná bola najmladšou členkou slávneho divadla Comédie-Française. Jej prvá filmová rola bola v britskom filme "A Tale of Two Cities" z roku 1958. O päť rokov neskôr si zahrala svoju životnú rolu, keď stvárnila Winnetouovu mladšiu sestru v rovnomennom filme. Neskôr sa objavila i v ďalších dobrodružných filmoch nakrútených podľa kníh Karla Maya. (tasr)

Prečítajte si aj: