"Keby ste sa ma opýtali, čo vidím ako hlavnú úlohu pre seba a celý rezort, tak je to potreba zmeny. Je potrebné zmeniť náladu v spoločnosti a vnímanie aktuálnej situácie,"uviedol nový minister Blatný.

"Poďme preto zmeniť pocit strachu na rešpekt. Strach nás paralyzuje a rozdeľuje. Keď to zmeníme, môžeme získať silu,"dodal. Zamerať sa podľa neho teraz treba najmä na ochranu rizikových skupín, teda seniorov a chorých.

Blatný vo funkcii ministra zdravotníctva vystriedal epidemiológa Prymulu. Babiš pri uvedení Blatného do úradu povedal, že s novým ministrom budú riešiť pandémiu koronavírusu ako hlavnú tému.

Premiér znovu vyzval českých občanov, aby dodržiavali vládne opatrenia. "Buďte doma a buďte na homeofficoch,"pripomenul. Vakcína bude svetlom na konci tunela, dodal.

Prymula bol šéfom rezortu zdravotníctva iba 38 dní. Skončil po tom, čo sa v médiách objavili jeho fotografie, ako vychádza neskoro večer z jednej pražskej reštaurácie a bez rúška. V tom čase mali však byť reštaurácie a bary zatvorené, čo nariadila samotná vláda v snahe zastaviť šírenie koronavírusu, napísali Novinky.cz.