Ako informuje denník Daily Mail, školáčky vo veku 12 a 13 rokov sa k činu priznali, ale nemožno ich brať na trestnú zodpovednosť, keďže tá sa v Nemecku začína až dovŕšením veku 14 rokov.

ZÁBERY z lesa, v ktorom došlo k vražde nájdete v GALÉRII

Obeť, ktorá je známa iba ako Luise, zmizla v sobotu 11. marca popoludní, keď odišla z domu rovesníčky blízko mesta Freudenberg v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Jej telo našli nasledujúci deň v lesnatej oblasti neďaleko jej domu. Do masívného pátrania boli zapojené desiatky policajtov, vrtuľník, drony aj cvičené psy.

"Dieťa zomrelo na následky početných bodných zranení a na stratu krvi," povedal prokurátor Mario Mannweiler na tlačovej konferencii v meste Koblenz. Dodal, že nič nenaznačuje, že by bol na dievčati spáchaný sexuálny trestný čin.

Viac ako 30 bodných rán

Polícia neskôr informovala, že dievča bolo bodnuté viac ako 30-krát malým nožom. 

Miestni obyvatelia položili kvety a umiestnili sviečky v blízkosti zalesnenej oblasti, kde bolo telo nájdené.

Hendrik Wuest, guvernér Severného Porýnia-Vestfálska, vyhlásil, že krajina smúti. Tiež dodal, že je "nepochopiteľné a neznesiteľné, že deti sú schopné takých hrozných činov." Sľúbil, že úrady urobia všetko, čo je v ich silách, aby odhalili motív a okolnosti zločinu. 

Staršia z útočníčok mala svoju spoločníčku nútiť k činu

Podľa slov susedov všetky tri dievčatá videli, ako kráčajú do neďalekého lesa. Najstaršia školáčka mala údajne prinútiť 12-ročné dievča k tomu, aby jej asistovalo pri vražde Luise.

Polícia uviedla, že pri vypočúvaní začali obe dievčatá vydávať protichodné vyhlásenia a obe sa v pondelok priznali.  Podľa správ z médií sa Luise priatelila s oboma dievčatami, no napokon priateľstvo ukončili. Údajne mali všetky tri navštevovať rovnakú školu.

Rodičia podozrivých dievčat sa mali na nejaký čas odsťahovať, no so svojimi dcérami sú údajne stále v kontakte.

Prečítajte si tiež: