Len pár dní po návšteve zubára Tom vážne ochorel. Dasná so zubným kameňom sú v porovnaní s tým, čo ho čakalo, slabým odvarom. Muž mal vysokú teplotu, zvracal a jeho organizmus bol maximálne oslabený. Všetko nasvedčovalo tomu, že dostal chrípku. No nebolo tomu tak. Lekári dlho nevedeli zistiť, čo sa s ním deje. Čas však plynul a s Tomom to vyzeralo horšie a horšie. Zdalo sa, že to neprežije. V poslednej chvíli však experti zistili, že problémom je otrava krvi.

Tom Ray
Tom Ray
Zdroj: youtube

Do galérie vstúpite TU

Tá ale bola vo veľmi pokročilom štádiu. Jediné možné riešenie bolo uviesť pacienta do umelého spánku. Toma museli po kolapse organizmu bleskovo hospitalizovať. Následne teda skončil v kóme, kde s ním lekári robili, čo mohli. Tom Ray sa v nemocnici prebral o tri mesiace. Otrava krvi bola tak silná, že mu napadla všetky štyri končatiny, ktoré mu museli amputovať. Bez operačného zákroku nezostala ani jeho tvár, z ktorej lekári odstránili časť úst. Po prebratí najskôr trpel amnéziou. Vôbec nevedel, kto je a kde sa nachádza. Počas umelého spánku dokonca zmeškal narodenie svojho dieťaťa. Keď zistil, čo sa s ním stalo a o čo prišiel, upadol do depresie.

VIDEO: Tom a jeho životný príbeh v televízii

 

Po prepustení z nemocnice bola manželka nútená dať v práci výpoveď, aby sa o Toma mohla starať. Nedokázali platiť ani nájom, a preto boli nútení predať dom a presťahovať sa do menšieho bytu. "Nič z toho by sa nestalo, keby si doktori všimli moju diagnózu skôr. Hlavný problém bol ten, že sme všetci až príliš dlho čakali na výsledky z krvných testov. Dlho nevedeli, čo mi je, a preto môj prípad odkladali bokom. V podstate ma takmer nechali umrieť. Tento prístup sa nikdy nezmení, pokiaľ niekto nezačne tlačiť na personál," povedal utrápený muž pre rádio RCN. V roku 2016 vznikol o tomto mužovi celovečerný film s názvom Starfish.

Mohlo by vás zaujímať: