VIAC FOTO nájdete TU!

Francúzsky buldoček, ktorý je typický svojím nízkym vzrastom a sploštenou tvárou, sa v uplynulom desaťročí posúval v obľúbenosti u Američanov na čoraz vyššie priečky. V roku 2021 sa umiestnil na druhom mieste.

Anketa
Páči sa vám francúzsky buldoček?

Chovatelia psov však upozorňujú, že spolu s popularitou narástla aj cena tohto plemena. V Amerike potenciálni majitelia zaplatia za šteniatko francúzskeho buldočka 3000 dolárov a viac.

Na snímke francúzsky buldoček na medzinárodnej psej výstave v Bangkoku.
Zdroj: TASR

Práve zvyšujúca sa obľúbenosť a cena tohto plemena spôsobila, že v uplynulých rokoch narastá i počet krádeží francúzskych buldočkov. AKC pripomenul napríklad prípad krádeže dvoch buldočkov speváčky Lady Gaga v roku 2021, pri ktorej bol postrelený asistent, ktorý ich venčil.

VIAC FOTO nájdete TU!

Francúzske buldočky sú pre svoju stavbu tela náchylné na problémy s dýchaním či chrbticou, ako aj na obezitu. Riziká zdravotných komplikácií sú však oveľa nižšie, ak sa na šľachtenie používajú len čistokrvné jedince.

Francúzsky buldoček, ktorý je typický svojím nízkym vzrastom a sploštenou tvárou, sa v uplynulom desaťročí posúval v obľúbenosti u Američanov na čoraz vyššie priečky.
Zdroj: Shutterstock

Ďalšími obľúbenými plemenami psov v USA sú podľa rebríčka zlatý retriever, nemecký ovčiak a pudel. Veľký skok v obľúbenosti zaznamenali aj americký bezstrstý teriér či taliansky chrtík. Naopak na chvoste rebríčka sa umiestnili arabský chrt, nórsky lundehund a anglický foxhound.