Ukrajinský admirál Ihor Vorončenko sa chce dať podľa svojich slov vymeniť za ukrajinských námorníkov zajatých ruskou armádou počas incidentu v Kerčskom prielive. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA, podľa zistení denníka Bild. 

Admirál pre nemecký denník vyhlásil, že mu "puká srdce, keď vidí svojich vojakov, ako ich nelegálne zajali Rusi". Dodal v tejto súvislosti, že je pripravený ísť do ruského väzenia za predpokladu, že Vladimir Putin prepustí 24 zadržaných ukrajinských námorníkov. 

Nový konflikt vypukol v Azovskom mori, keď ruské lode mali zablokovať ukrajinské plavidlá.
Nový konflikt vypukol v Azovskom mori, keď ruské lode mali zablokovať ukrajinské plavidlá.
Zdroj: tasr

Viac fotiek z konfliktu v galérii

Vorončenko, ktorý v minulosti pôsobil aj ako šéf administratívy pobrežnej obrany na Kryme, bol počas ruskej anexie Krymu v roku 2014 sám štyri dni držaný v zajatí. V roku 2016 ho ukrajinský prezident Petro Porošenko vymenoval za veliteľa ukrajinských námorných síl.

Ukrajinskí vojaci, ktorých zajali príslušníci ruských ozbrojených síl 25. novembra počas incidentu v Kerčskom prielive, boli obvinení z nezákonného prekročenia ruských hraníc. Skupine osôb konajúcej na základe vzájomnej dohody hrozí za tento skutok podľa uvedeného zákona odňatie slobody na šesť rokov.

Viac na pluska.sk: