Polícia našla ťažko raneného Hajosa na jeho pozemku, informuje BBC. Privolaná záchranka muža previezla do nemocnice. Tam sa ho snažili oživiť, následky poranení však boli nezlúčiteľné so životom. Polícia incident vyšetruje ako tragickú nehodu.

„Všetko nasvedčuje tomu, že išlo o nešťastnú náhodu. Podľa toho, čo viem, sa muž nachádzal v blízkosti vtáka a zrejme spadol. Keď spadol, došlo k útoku,“k prípadu sa vyjadril námestník polície Jeff Taylor.

Dôchodca bol vášnivým chovateľom exotických zvierat dlhé desaťročia, čo potvrdila aj jeho partnerka. Podľa jej slov v osudný deň „robil to, čo miloval.“

Kazuáre

Kazuár je nelietavý vták, výzorom podobný emu. Patrí k najväčším a najťažším druhom vtákov na svete – jeho váha sa môže vyšplhať na 45 kilogramov. Pôsobivá je tiež jeho rýchlosť, behať dokáže až 50 km/hod. Má päť palcov s extrémne ostrými pazúrmi na každej nohe. Práve tie pravdepodobne zapríčinili smrť dôchodcu.

Kazuáre sú v Kalifornii klasifikované ako druhá trieda, na ich chovanie je potrebné povolenie. Vták sa charakterizuje ako mimoriadne agresívny, podľa odborníkov zaútočí aj bez zjavnej príčiny.

Podľa informácií BBC ostal vražedný vták na pozemku jeho mŕtveho majiteľa.