Pouliční muzikanti v Londýne sa už nebudú musieť spoliehať na to, či majú okoloidúci vo vreckách dostatok drobných, ktoré by im mohli hodiť do klobúka. Po novom budú môcť umelcom prispieť aj tí, ktorí pri sebe nemajú hotovosť. Miestna radnica chce totiž pouličných umelcov vybaviť platobnými terminálmi. Darcovia tak budú mať možnosť zaplatiť ľubovoľnú čiastku kartou, informuje britský The Guardian.

Vpád nových technológií do prostredia pouličných umelcov má na svedomí starosta Londýna Sadiq Khan, ktorý stojí za iniciatívou Busk in London (Pouličné hranie v Londýne). Tá sa spojila s technologickou firmou iZettle a ponúka muzikantom prenosné platobné terminály, ktoré budú prijímať bezkontaktné platby kartami alebo aj mobilným telefónom.

Muzikanti sa už nemusia spoliehať na to, či majú okoloidúci drobné.
Muzikanti sa už nemusia spoliehať na to, či majú okoloidúci drobné.
Zdroj: Profimedia

„Pouličné hranie pomáha mladým umelcom vycibriť ich talent a dáva im možnosť vystupovať pred veľkým množstvom ľudí,“ myslí si starosta. Pouličnými vystúpeniami začínali napríklad aj dnes svetoznámi hudobníci ako Adele, Stormzy či Dua Lipa. Možnosť platby kartou už vyskúšala aj pesničkárka Charlotte Campbellová, ktorá sa hraním na ulici živí. Jej príjmy sa vraj výrazne zvýšili.