Prezidentské voľby vo Francúzsku sú už za dverami! Najväčšími favoritmi sú súčasný prezident Emmanuel Macron a nacionalistická kandidátka Marine Le Penová. Na prvom predvolebnom mítingu Macrona nemohla chýbať ani jeho manželka. Tá prišla do parížskej multifunkčnej arény v modrom saku, bielej blúzke a tmavomodrých rifliach. Prvá dáma Francúzska sa netají tým, že miluje najnovšie módne trendy, čomu zodpovedá aj jej šatník. Naopak, čo v láske nemá, sú otázky týkajúce sa jej veku a tiež fotografie, na ktorých je vyfotená príliš zblízka.

DETAILNÉ FOTO BRIGITTE Z PREDVOLEBNÉHO MÍTINGU NÁJDETE V GALÉRII

Predvolebný míting Macrona trval približne dve a pol hodiny. Súčasný prezident v ňom sumarizoval a obhajoval svoje pôsobenie vo funkcii a predstavil aj svoj program na ďalšie päťročné funkčné obdobie. Okrem toho sa venoval ekologickým témam, ekonomike či ozbrojeným silám. Zatiaľ čo on rečnil, Brigitte sedela na tribúne a svojmu manželovi hrdo tlieskala.

Brigitte Macron na predvolebnom mítingu svojho manžela, prezidenta Emmanuela Macrona.
Zdroj: Profimedia

Aj keď prvá dáma vyzerá na svoj vek stále neuveriteľne mlado, na tvári sa jej črtali decentné vrásky, ktoré jej bolo vidieť aj pod hrubou vrstvou mejkapu. Detailné foto Brigitte sú už nejaký čas terčom konšpirácií, že je transrodovou ženou a že sa narodila ako muž. 

Klamstvá o Macronovej sa šíria prostredníctvom účtov, ktorých prevádzkovatelia sú politicky namierení proti jej manželovi, a to vrátane tých z prostredia krajnej pravice, antivakcinačných skupín či konšpiračného hnutia QAnon. (tasr)

Prečítajte si aj: