Viac FOTO z prípadu nájdete TU!

Vražda 13-ročnej školáčky Barborky v roku 2004 v českej Kmetiněvsi poriadne otriasla verejnosťou. V tej dobe len 12-ročný školák s nožom v ruke prepadol nevinnú Barborku a zavraždil ju. Vraždou však jeho brutálny čin neskončil. Nebohé dievča po brutálnom čine mladík ešte znásilnil. Pátranie po vrahovi dalo v tej dobe polícii poriadne zabrať. Mladíka sa im podarilo dopadnúť až 9 mesiacov po ohavnom čine. O prípade informoval český Blesk.cz.

Za vraždu a sexuálne zneužitie však trest odňatia slobody nedostal. Podľa znaleckého posudku totiž mladík trpel úchylkami ako patologický sadizmus či nekrofília. Chlapec tak namiesto odsúdenia za brutálnu vraždu vyviazol len s liečenim na oddelení sexuológie a s chemickou kastráciou, ktorá by mala utlmiť jeho potenciu a sexuálne chúťky.

Po prepustení z liečebne sa však mladík nepoučil a v nasledujúcich rokoch páchal trestné činy ďalej, za čo neskôr skončil vo väzbe. Jeho trest však tento rok končí a dnes už 29-ročný vrah mieri na slobodu. Český Blesk.cz sa preto opýtal sexuologičky Želmíry Herrové (69) základnú otázku. Je tento muž naďalej nebezpečný pre svoje okolie?

Anketa
Myslíte si, že je bezpečné, aby bol tento muž na slobode?
  • 10%
  • 90%

"Jednoznačne nesmie zostať bez kontroly, mal by mať ochrannú sexuologickú liečbu, inak je, samozrejme, spoločensky veľmi nebezpečný. Musí sa liečiť, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou nemá vykonanú kastráciu. Mal by brať liek (LHRH analóg), ktorý bráni tvorbe pohlavných hormónov. Svojimi účinkami sa preparát vyrovná kastrácii. Hladina hormónu testosterónu, ktorý je, voľne povedané, takým benzínom do deviantného motora, sa tak zníži na nulu. A zmizne ono nutkanie k deviantným sklonom. Hneď po kastrácii je to najúčinnejší liek, ktorým je možné znížiť pravdepodobnosť recidívy u týchto pacientov,"uviedla pre Blesk.cz sexuologička Želmíra Herrová (69).