ONLINE Najhoršie obavy Európy sa naplnili: Nespokojní voliči sa smejú cez slzy, chcú nové referendum!

Medvedev dnes v prejave na zasadnutí predsedníctva rady pre modernizáciu ekonomiky a inovácie vyhlásil, že výsledky štvrtkového referenda o zotrvaní Británie v EÚ sú síce vnútornou záležitosťou Británie. Zdôraznil však, že "je očividné", že brexit "má dôsledky nielen pre Britov a EÚ, ale celkovo aj pre svetovú ekonomiku".

Medvedev vyhlásil, že je potrebné analyzovať následky brexitu. Dodal, že ruská vláda v súvislosti s nimi prijme príslušné rozhodnutia "v záujme ruskej ekonomiky".

Rusko má svoje problémy

Bývalý ruský minister financií Alexej Kudrin sa domnieva, že rozhodnutie britských voličov v referende, z ktorého vyšiel víťazne tábor euroskeptikov, nebude mať vplyv na Rusko. "My máme svoje problémy, oveľa citeľnejšie," napísal Kudrin na svojom konte na sieti Twitter. Podľa jeho názoru sa EÚ po britskom referende "spamätá", ale EÚ i Británia budú ekonomicky slabšie.

Podľa ruského ministra financií Antona Siluanova bude vplyv brexitu na ruskú ekonomiku obmedzený, ale "mohol by vyvolať ďalší pád cien ropy, oslabenie rubľa a volatilitu na finančných trhoch". Siluanov sa domnieva, že sa treba pripraviť na negatívne scenáre vývoja svetovej ekonomiky a k plánovaniu pristupovať skôr konzervatívne.