FOTO vraha nájdete TU!

Jej synovi pomohli na svet priamo na mieste činu privolaní záchranári. Novorodenec sa nachádzal v kritickom stave a v stredu skoro ráno zomrel. Londýnska polícia medzitým zverejnila videozábery neznámeho muža prichádzajúceho v noci na nedeľu k Fauvrelleovej domu v časti Croydon a zhruba o desať minút neskôr utekajúceho z miesta.

Polícia si je vedomá "špekulácií o tom, či žena útočníka poznala alebo nie", ale musí pri vyšetrovaní tohto brutálneho činu postupovať obozretne.

Novorodenec sa nachádzal v kritickom stave a v stredu skoro ráno zomrel.
Novorodenec sa nachádzal v kritickom stave a v stredu skoro ráno zomrel.
Zdroj: youtube/facebook

V súvislosti s vraždou boli zatknutí dvaja podozriví muži. Jedného, vo veku 37 rokov, prepustili bez ďalšieho vyšetrovania a druhý - 29-ročný - bol z vyšetrovacej väzby prepustený na kauciu až do augustového termínu.

Londýnsky starosta Sadiq Khan predtým na Twitteri uviedol, že sa modlí za "toto nevinné dieťa a za jeho matku, ktorú tak tragicky stratilo". Britská premiérka Theresa Mayová čelí kritike, že k zvýšeniu počtu trestných činov spáchaných nožmi prispelo znižovanie výdavkov na políciu i škrty týkajúce sa sociálnych služieb.

Podľa oficiálnej štatistiky došlo v Anglicku a vo Walese v roku 2018 k 285 prípadom dobodania na smrť, čo je najvyššia miera od zavedenia príslušných záznamov pred 70 rokmi.