Ako uvádza britský portál Daily Mail, flámsky hovoriaca žena má marocký pôvod, pochádza z Belgicka býva v Sýrii. Presnejšie v meste Rakka, ktoré bolo hlavnou baštou Islamského štátu v krajine. Jej počítač sa podarilo zadržať príslušníkom skupiny zvanej Ahrar al-Furat, ktorá je odporcom ISIS.

Zadržaný bojovník z Islamského štátu varuje Európu: TEJTO krajine hrozia ďalšie smrtiace útoky!

Rodičovské peklo sa stalo skutočnosťou! Svoje deti už nikdy neuvidia živé

Majiteľka počítača si na internete vyhľadávala rôzne stránky. Okrem spomínaných receptov či modlitieb navštívila aj domény západného sveta, ktoré ponúkali pornografiu. A to zďaleka nie je všetko. Zaujímali ju aj výsledky holandského futbalového klubu Ajax Amsterdam. Taktiež ju upútali filmy zo série Piráti z Karibiku.

Baking recipes and PORN: The online life of an ISIS jihadi bride is revealed on a laptop captured in Raqqa https://t.co/SMLnd50bOi

— Daily Mail Online (@MailOnline) 17. októbra 2017

Sexualite sa venovala podrobnejšie. Okrem toho, že sledovala erotické filmy, do vyhľadávača mala zadávať aj rôzne heslá. Napríklad ´ako si užiť prvý sex´ alebo ´urob z neho svojho učiteľa´.

Zatkli ho pre kontakty s ISIS: V mešite povedal hrozivú vetu!

Barbari z ISIS opäť vyčíňali: Do povetria vyhodili významnú pamiatku

Taktiež využila internet na udržiavanie kontaktov s extrémistami v Belgicku. Použila na to komunikáciu prostredníctvom súkromných správ na sociálnej sieti Facebook.