Rusko nechce pustiť ku zadržaným ukrajinským námorníkom predstaviteľov Ukrajiny. Námorníci pochádzajú z jednej z lodí, ktoré boli Ruskom zadržané v nedeľu 25. novembra. Napätie pri poloostrove Krym neustále eskaluje.

Ako uvádza potál TV JOJ noviny.sk, tak  ukrajinská ombudsmanka Ljudmyla Denisová sa vyjadrila, že Ukrajina má o ich osude iba sprostredkované informácie. Náš východný sused vôbec netuší, či sú tieto chýry pravdivé. Denisová  sa mala podľa zverejnených informácií stretnúť s ruskou verejnou ochrankyňou práv Tatianou Moskalkovovou. Práve ňou boli nasmerovaní ukrajinskí činiteľa  na centrálu ruskej tajnej služby FSB v krymskom Simferopole.

"Ukrajinským predstaviteľom totiž povedali, že jednotlivých zadržaných ukrajinských námorníkov musia najskôr prideliť každého ku konkrétnemu predstaviteľovi FSB, a až ten bude mať právomoc posúdiť, koho ku svojmu zajatcovi pustí," dodáva portál noviny.sk

Napätie medzi Ukrajinou a Ruskom sa vystupňovalo po tom, ako ukrajinské lode plaviace sa v Kerčskom prielive, ktorý spája Čierne a Azovské more. Podľa ruskej armády sa ukrajinské plavidlá pohybovali v ruských vysostných vodách.