Protest v Bristole na záhrade College Green. 

Klimatická celebrita, ktorá nevie, čo od radosti. Násťročná Greta zorganizovala opäť ďalší z jej protestov. Tentoraz sa konal vo Veľkej Británii. Na akciu si so sebou zavolala miestnu políciu, ktorou sa na miesto konania dokonca nechala odviesť. Muži zákona jej, samozrejme, pripravili luxusný elektromobil, aby za sebou náhodou nezanechala nejakú uhlíkovú stopu. Keby však tušili, akú spúšť po sebe zanechá, odviezli by ju minimálne za hranice celého Anglicka, aby sa už nevracala.

FOTO ZDEVASTOVANEJ ZÁHRADY nájdete v galérii <<

Greta zdevastovala historickú záhradu v Bristole.
Greta zdevastovala historickú záhradu v Bristole.
Zdroj: twitter

"Zaujímalo by ma, na čom budú voziť vodcov protestov v budúcnosti. Možno na limuzínach," napísal sarkasticky bývalý agent a šéf Metropolitnej polície Colin Sutton. Pikantnejšia je však samotná spúšť, ktorú po sebe bojovníčka za lepšie zajtrajšky nechala. Historická záhrada, ktorá zdobila univerzitu College Green, akoby zmizla, ostalo po nej iba blato a miestnych to poriadne nahnevalo.

"Ďakujeme, deti. Ničiť zeleň. Krásny darček pre obyvateľov Bristolu," komentovali ľudia na twitteri. "Greta a jej kamaráti nám zdevastovali College Green," napísal ďalši rozhorčený obyvateľ Bristolu.

>>Vodu káže, víno pije? Greta (17) si žije v prepychu, kožené sedačky a luxus za tisíce eur!<<

To, že po sebe aktivistka ovešaná luxusom zanechala bohapustú spúšť, ju zrejme absolútne netrápi. Z protesu sa naspäť do tepla odviezla elektromobilom a na obnovu krásnej zhrady sa teraz budú musieť skladať ľudia. Vznikla už dokonca aj internetová zbierka, kde sa už vyzbieralo niekoľko tisíc libier.