Viac FOTO nájdete TU!

Pozitívne testy potvrdili u desiatich zákazníkov infikovaného taxikára z Prahy, celkovo je v karanténe 96 zákazníkov, s ktorými prišiel do kontaktu. "Vytrasovali sme 96 ľudí, s ktorými prišiel do kontaktu. Všetci sú v karanténe a z toho u dvoch čakáme na vzorky," uviedol v stredu večer premiér Babiš.  Informovala o tom televízia Nova a na svojej stránke to potvrdilo aj Ministerstvo zdravotníctva ČR.

Český premiér Andrej Babiš už bojuje s vírusom v krajine.
Český premiér Andrej Babiš už bojuje s vírusom v krajine.
Zdroj: profimedia, facebook Andrej Babiš

Pražský taxikár v stredných rokoch, ktorý jazdil pre spoločnosť Uber, odviezol za tri dni najmenej 96 ľudí. Podľa informácií TV Nova je taxikár, u ktorého sa nákaza potvrdila pred niekoľkými dňami, hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti v Prahe.

Stav taxikára sa rapídne zhoršil

Zdravotný stav samotného taxikára, ktorý ešte v utorok bez problémov opísal ako pôsobí koronavírus na jeho telo, sa v stredu výrazne skomplikoval a musel byť prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti v Nemocnici na Bulovce, uviedol český Blesk.cz."V jednom z prípadov došlo k zhoršeniu, je to v kategórii zhoršenie vyžadujúce jednotku intenzívnej starostlivosti," povedal pre televíziu Nova námestník Roman Prymula. Podľa informácii ide práve o pražského taxikára.

Internetom sa šíria klamstvá o karanténe

Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že počet nakazených sa v priebehu noci nezvýšil a stále je nakazených 94 ľudí. Päťsto ďalších otestovaných malo negatívny výsledok.

Koronavírus
Koronavírus
Zdroj: Getty

Český premiér Andrej Babiš vo štvrtok poprel špekulácie, ktoré kolujú na sociálnych sieťach, že by sa mala uvaliť karanténa na Prahu a uzavrieť obchody.

"Niekto šíri po Facebooku nepravdivú správu, že budeme zatvárať obchody. Nie je to pravda, nič také sme nepovedali a neplánujeme. Mrzí ma, že sa niektorí ľudia takto správajú. A ďalšia nepravdivá informácia, ktorú niekto šíri, je, že má byť zajtra (v piatok) vyhlásená karanténa Prahy. Nie je to pravda,"napísal Babiš v noci na Twitteri.

Neskôr vo štvrtok by mal ďalšie opatrenia proti šíreniu nákazy oznámiť český kabinet.