Len nedávno svet šokovala správa, že chlapec pochádzajúci z Indie zomrel, keď si strčil do úst nabíjačku z telefónu, ktorej koniec bol stále pod prúdom. Bohužiaľ, toto nie je ani zďaleka jediný prípad, kedy telefón "zabil" svojho majiteľa. Do dnešného dna existuje nespočetné množstvo takýchto prípadov, či sa už ide o deti alebo dospelých. Spoločnosť Apple predala v roku 2017 masívnych 216 miliónov telefónov. No to, že niekoľko používateľov ich produkt usmrtil, sa už v správe neuvádza.

Richard Bull (†32)
Richard Bull (†32)
Zdroj: youtube

Samozrejme, v drvivej väčšine ide o chybu človeka. Richard Bull z Londýna je toho dokonalým príkadom. 32-ročný chlap si so sebou do kúpeľa zobral svoj oblúbený iPhone, ktorý popri browsovaní pripojil k nabíjačke. Ten sa mu zošmykol do vane a Richard bol na mieste mŕtvy. Len niekoľko mesiacov po tomto prípade sa udialo niečo rovnaké. Ruská tínedžerka si so sebou do vaňe takisto zobrala telefón. To sa jej stalo, rovnako ako Richardovi, osudným. Dievča zomrelo na srdcové zlyhanie zapríčinené vysokým prúdom.

Ma Ailun (†23)
Ma Ailun (†23)
Zdroj: youtube

FOTKY nájdete v galérii >>

No nie vždy za to môžu majitelia. Ma Ailun, 23-ročná čínska letuška, zomrela po tom, ako cez svoj iPhone napojený na nabíjačke telefonovala. Incident sa stal ešte v roku 2013. Usmrtená bola elektrickým prúdom len týždeň pred jej svatbou. Spoločnosť Apple prípad vyšetrila a chybu pochopiteľne priznala. Išlo skutočne o poškodenie nabíjačiek. Tie robili problém ľudom aj naďalej. Dwayne Blanchard z Anglicka si svoj iPhone počas spánku nabíjal na posteli. Prebrali ho až horiace plamene vychádzajúce spod vankúša. Mal jediné šťastie, že sa na požiar prebral. Aj v tomto prípade sa jednalo o zlyhanie na strane výrobcu. Rodina je dodnes z celej veci vystrašená.