FOTO NÁJDETE V GALÉRII ČLÁNKU

Nemáte nasadené rúško? Peňažná pokuta či napomenutie je iba slabým odvarom toho, aké tresty majú ľudia napríklad v Indii, Afrike či susednom Rakúsku! Predstavte si, že do obchodu vkročíte bez rúška a v tom okamihu vybehne spoza rohu policajt, ktorý vám prikáže robiť kľuky alebo vás zbije palicou. V Indii, kde sa koronavírus vymyká spod kontroly a nakazených pribúda raketovou rýchlosťou, je to bežnou realitou. O najnovšom treste, z ktorého behá mráz po chrbte, informoval britský denník Dailymail.

Na indonézskom ostrove Jáva muselo osem ľudí za nenosenie rúška vykopať hroby pre obete pandémie. Stalo sa tak na verejnom cintoríne v dedinke Ngabetan, kde počet obetí rapídne stúpa. V iných oblastiach údajne nariadia ľuďom, ktorí porušili opatrenia, nielen kopať hroby, ale aj zúčastniť sa na samotnom obrade.

V Indonézii prikázali niektorým za porušenie opatrení vykopať hrob pre obeť koronavírusu.
V Indonézii prikázali niektorým za porušenie opatrení vykopať hrob pre obeť koronavírusu.
Zdroj: Profimedia

V prípade, ak majú muži zákona dobrú náladu, pošlú vás buď vykonávať verejné práce, alebo vám povedia, aby ste priamo na ulici zaspievali národnú hymnu. V Ghane v západnej Afrike vás zas môžu poslať za mreže na štyri až desať rokov alebo vám udeliť pokutu až do výšku 8 800 eur.

Aké sú pokuty za rúška v európskych krajinách? >>>