FOTO nájdete v galérii >>>

Najľudnatejšia krajina na svete nám z času na čas dáva poriadne zabrať. Za posledných 60 rokov prišlo totiž z Číny a Ázie celkovo až päť nebezpečných vírusov. Nejde však o žiadnu konšpiráciu, ale obyčajnú matematiku.

Čína má 1,4 miliárd obyvateľov, čím sa stáva najľudnatejším štátom sveta. Ďalší faktor, ktorý zohráva dôležitú úlohu, je ten, že Číňania sú skutoční gurmáni. Videá, na ktorých si pochutnávajú na polievke z netopiera, surovej žabe či upečenom psovi, zrejme netreba špeciálne opisovať – rovnako ako dôsledok takéhoto „maškrtenia“. Práve pojedanie netopierov, šupináčov a hadov totiž vedci pripisujú počiatku súčasnej pandémie koronavírusu. Zákerná infekcia sa na človeka zrejme preniesla zo zvieraťa a podľa všetkého sa všetko začalo na čínskom trhu vo Wu-chane, kde si niekto spravil polievku z infikovaného netopiera.

Vyzerá to tak, že v Číne sa vrátil život do starých koľají.
Zdroj: Twitter

Do úvahy však musíme zobrať aj oslavy čínskeho nového roku. Celý cyklus osláv trvá 15 dní, počas ktorých prebieha najväčšia migrácia ľudí na svete. Pre miliónov Číňanov je to jediné obdobie v roku, keď môžu vidieť svojich príbuzných. Podľa čínskeho ministerstva dopravy podniknú Číňania v tomto období vyše 3 miliárd ciest, čo roznášaniu infekcie len pomáha.

To, ktoré to sú, sa dozviete na druhej strane >>>