V detstve ho sexuálne zneužívali

Podobne ako ostatní sérioví vrahovia, aj Johnovo brutálne vyčíňanie bolo spájané s jeho nešťastným detstvom. John Wayne Gacy sa narodil v roku 1942 v americkom Chicagu. Jeho rodina mala korene v Poľsku. Detstvo nemal práve jednoduché. Matka bola v domácnosti a otec sa živil ako automechanik, bol však alkoholik a násilník. Svojmu synovi odmala hovoril, že z neho rastie hlúpy a neschopný človek. Johna aj jeho dve sestry prísne trestal, bil koženým remeňom vždy, keď sa podľa jeho názoru nesprávali dobre. Fyzicky útočil aj na ich matku.

Zdroj: wikimedia

Gacyho sestra Karen neskôr povedala, že sa súrodenci naučili proti útokom obrniť a John nikdy neplakal. Pri vypočúvaní po zatknutí John Gacy prezradil, že ako dieťa ho sexuálne obťažoval rodinný priateľ.

Práve sexuálne zneužívanie iným mužom a násilie, ktoré zažíval od otca, mohli byť spúšťačom jeho krutých činov zameraných voči homosexuálnym mladíkom, sám si pritom už v čase dospievania uvedomil, že ho sexuálne priťahujú muži. V tom čase však bola homosexualita spoločnosťou odsudzovaná a spolu s tyranskou výchovou a nízkym sebavedomím spustila nenávisť voči sebe aj iným mužom.