V súvislosti s kybernetickou vojnou medzi hnutím Anonymous s Islamským štátom obviňujú hackeri jednu americkú firmu, že teroristickú organizáciu podporuje. Konkrétne ide o spoločnosť Cloudflare.

K hlavnej zbrani počítačových pirátov proti IS totiž patria tzv. DDoS útoky (Distributed-Denial-Of-Service). Pri nich je cieľový server bombardovaný takým množstvom požiadaviek z rozličných internetových stránok, až pokým „nespadne“.

FOTO: Srandisti vyhlásili džihádistom vojnu! Stvorili „kačací štát“

Spoločnosť Cloudflare sa ale špecializuje práve na obranu pred takými útokmi a tak pomáha udržiavať stránky v chode. Firma tým zarába veľké sumy peňazí. Podľa Anonymous Cloudflare ochraňuje z čisto finančných pohnútok aj stránky IS. To sťažuje hackerom boj proti džihádistom.

V rozhovore pre britský portál The Register sa šéf americkej spoločnosti Matthew Prince bránil obvineniam. "Myslím si, že ide o záver rýchlej analýzy detí, ktorý sa nedá brať vážne." "Anonymous nás využíva aj pre niektoré svoje stránky - napriek tlaku proti nám z rôznych strán, aby boli tieto stránky odpojené," povedal šéf spoločnosti.

Cloudflare je známa pre svojich kontroverzných klientov. Medzi nimi je napríklad aj hackerská skupina LulzSec, ktorá sa okrem iného zviditeľnila zverejnením hesiel. Ku klientom firmy patrí aj stránka odhaľujúca tajné dokumenty WikiLeaks.