Otrasným prípadom sa zaoberá polícia v Pardubiciach, kde v noci z nedele na pondelok došlo k vražde malého chlapčeka. V súvislosti s prípadom bol zadržaný otec (40) zavraždeného chlapca. "V noci z 12. na 13. mája vyrážala posádka k dospelému mužovi. Na mieste však bolo nájdené malé dieťa v bezvedomí", prezradil hovorca záchranky Aleš Malý. Napriek snahe záchranárov priviesť chlapca k životu, sa im to ani po hodine nepodarilo a dieťa zomrelo.

"K prípadu vraždy dieťaťa v Pardubiciach môžeme povedať, že kriminalisti obvinili 40-ročného otca z trestného činu vraždy. Príčinou úmrtia bolo bodné poranenie. Otec sa k činu priznal," povedala denníku Blesk hovorkyňa krajskej polície Markéta Janovská. Počas celej doby vyšetrovania mal muž pôsobiť nanajvýš pokojne a prostredníctvom médií rodine odkázal, aby vydržali, že im všetko vysvetlí.

Muž svojho syna údajne miloval a vzťah mali veľmi pekný.
Muž svojho syna údajne miloval a vzťah mali veľmi pekný.
Zdroj: FOTO: Blesk - Jitka Pecharová

Miestni ľudia sú z prípadu v šoku

"Rozhodne to musel byť skrat," prezradil Blesku sused zasiahnutej rodiny. Podľa ďalšej ženy išlo o veľmi pokojného a dobrého človeka. Denník Právo zverejnil, že so zadržaným mužom sa mal stretnúť aj klinický psychológ. Podľa svedkov zo školy mal otec so svojím synom veľmi pekný vzťah. Prváčik bol bezproblémový. "Bol tichý a k oteckovi sa hneď pritúlil, keď po neho prišiel," prezradila denníku žena, ktorá chlapčeka poznala zo školskej družiny.