Viac FOTO z nehody nájdete TU!

Českom v nedeľu otriasla tragická nehoda v obci Černožic na Královéhradecku. 26-ročný Peter na nadupanom BMW to v protismere v závratnej rýchlosti napálil do Octavie, v ktorej sa viezol manželský pár a ich 4-ročná dcérka. Rozmaznaný syn českého boháča rýchlu jazdu nezvládol a svojím konaním nepripravil o život len seba, ale aj manželský pár.

Zatiaľ čo boli manželia, rovnako ako Peter N., na mieste mŕtvi, dievčatko utrpelo ťažké zranenia a jej stav je vážny. "Je napojená na umelú pľúcnu ventiláciu," uviedol hovorca hradeckej nemocnice Zdeněk Tušl.

Cestu si pomýlil s pretekárskym okruhom

Peter bol v oblasti známy svojou rýchlou jazdou už pred smrteľnou nehodou, ktorú v nedeľu spôsobil. Údajne len krátko pred tragédiou sa na sociálnej sieti chválil zbesilou jazdou, počas ktorej ručička na tachometri ukazovala 130 km/h. V čase tragédie však mladík dupol na plyn ešte viac. "Predbiehal kamaráta, bral to ľavým pruhom okolo 180 km/h, už sa nedokázal vrátiť do pravého pruhu,"priblížil známy svedka nehody na Facebooku. Polícia už predbežne určila rýchlosť a jazdu mimo pravý okraj vozovky ako príčinu nešťastia.

Rozmaznaný syn českého boháča rýchlu jazdu nezvládol a svojim konaním nepripravil o život len seba ale aj manželský pár.
Rozmaznaný syn českého boháča rýchlu jazdu nezvládol a svojim konaním nepripravil o život len seba ale aj manželský pár.
Zdroj: Foto HZS, Facebook

Podľa zdroja redakcie Expres.cz bol Peter už dlhšiu dobu postrachom pre svoje okolie. So svojimi priateľmi, akýmsi automobilovým gangom, si často užíval rýchlu jazdu po cestách. "Partička je v okolí Jaroměři známa, jazdia ako hovädá, hrajú siana Gumball v priamom prenose. Navzájom sa provokujú, " zveril sa pre Expres.cz človek, ktorý s Petrom na ceste sám prišiel do styku a má veľké šťastie, že sa mu nič nestalo. "Išiel som s manželkou a on ma začal ako šialenec predbiehať, presne ako v tých videách, ktoré zdieľal na sociálnej sieti" povedal muž, ktorý si neželal byť menovaný.

V súvislosti s tragickou nehodou sa na sociálnych sieťach rozpútalo hotové peklo, kde ľudia poukazujú na to, že zbohatlíci si často myslia, že sú viac ako ostatní a takto to potom dopadne. Podľa niekoľkých informácií bol pri tom 40-ročný muž, ktorý sedel za volantom Octavie, šoférom z povolania a pravidlá cestnej premávky dodržiaval. Práve to vytočilo nielen Čechov, ale aj Slovákov, ktorí poukázali na to, že je úplne jedno, že jazdíte zodpovedne, ak sa vám do protismeru vyrúti rozmaznaný fagan, ktorý kašle na bezpečie iných.