FOTOGRAFIE Epsteinových celebritných kamošov nájdete TU!

Prípad Jeffreyho Epsteina sa po jeho záhadnej smrti vo väzení na Manhattane poriadne zamotáva. Okrem konšpiračných teórií a vyšetrovania s podozrením na vraždu sa do popredia dostávajú aj zvučné mená politických či celebritných osobností, ktoré sú prepojené so sexuálnym škandálom a zneužívaním maloletých dievčat na sex. Medzi nimi sa objavil napríklad americký podnikateľ a miliardár Bill Gates (63,) ktorý mal pravidelne využívať letecké služby s neslávne známym „Lolita expresom“, súkromným lietadlom, ktoré boháč využíval na prevoz obetí na svoj súkromný pedofilný ostrov. Stroj pritom zrejme pilotovala jedna z jeho asistentiek, Slovenka Naďa Marcinková, ktorá mala podľa zahraničných médií lesbický pomer s viacerými sexuálnymi otrokyňami.

Naomi je priateľkov Epsteinovej pravej ruky.
Zdroj: twitter

Medzi podozrivými sa však objavili aj hollywoodske hviezdy ako topmodelka Naomi Campbell, ktorá je dokonca zachytená na fotografii s jednou z detských otrokýň, ktorá vypovedala aj v prípade sexuálneho zneužitia britským princom Andrewom. V dokumentoch sa zjavilo aj meno Georga Clooneyho, ktorý sa objavuje v zatiaľ detailne nezverejnenej výpovedi o jeho sexuálnom akte s Epsteinovou pravou rukou Ghislaine Maxwellovou. Najzarážajúcejšie však je, že v dokumentoch sa objavila aj spojitosť so zosnulou princeznou Dianou, ktorá síce v samotnom prípade zahrnutá nie je, no jej meno je spojené s osobnou asistentkou, ktorá mala byť napojená na Jeffreyho Epsteina.

 

Najznámejšími menami v prípade však naďalej ostáva americký prezident Donald Trump, ktorý je údajne spájaný aj s Košičankou Naďou (33), dlhodobo žijúcou v zámorí, pri ktorej transporte a „modelingovej“ kariére mal Epsteinovi pomáhať. Koniec koncov ju údajne on sám kúpil od jej rodičov, keď mala 15 rokov, na sex a až neskôr sa vypracovala na jeho pravú ruku, ktorá mu zháňala neplnoleté dievčatá na sex.

Najhoršie zatiaľ obstál britský princ Andrew, ktorý bol obvinený zo sexuálneho styku s neplnoletou.
Zdroj: twitter

Po smrti Epsteina 10. augusta vo väzenskej cele, kde sa mal obesiť na posteľnej bielizni, sa pozornosť upriamila najmä na bývalého prezidenta USA Bila Clintona a jeho manželku Hillary, ktorí podľa konšpirátorov stoja za vraždou (a teda nie samovraždou) pedofilného miliardára. Jeffrey sa nikdy netajil tým, že pozná mnoho tajomstiev ľudí z vrcholovej politiky či celebritného sveta – od drogových excesov až po sexuálne úchylky. Spolu s jeho asistentkou a dobrou priateľkou Ghislaine Maxwellovou mali disponovať aj chúlostivými videonahrávkami, ktoré by dokázali zničiť a zdiskreditovať množstvo vplyvných ľudí.

Kniha plná kontaktov

Čierna kniha obsahuje viac ako 1 000 mien, od blízkych priateľov ako Wexner až po periférne kontakty zo sveta politiky, obchodu, médií a európskej vysokej spoločnosti.

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou pózujú s Epsteinom a jeho asistentkou.
Zdroj: Davidoff Studios Photography

Medzi mená patria aj známy umelci, vrátane Ralpha Fiennesa, Aleca Baldwina, Davida Blaina, Jimmyho Buffetta a Courtney Love; mediálne osobnosti vrátane Charlie Rose, Mikea Wallace a Barbari Walters, bývalý izraelský premiér Ehud Barak, bývalý britský premiér Tony Blair, David Koch a bývalý generálny riaditeľ Salomon Brothers John Gutfreund a jeho manželka Susan.