ČO STE O VÍRUSE NEVEDELI:

Tábory pre nakazených

Čínska ústredná vláda nariadila uzavretému mestu Wu-chan, aby všetkých nakazených koronavírusom umiestnili  do karanténnych táborov. Wu-chanskí úradníci momentálne vykonávajú zdravotné kontroly a chodia z jedného bytu do druhého. Tým, ktorým zistia vírus, berú okamžite do karantény, informuje o tom britský denník Daily Mail.

Tých, ktorí majú príznaky vírusu, berú okamžite do karantény.
Tých, ktorí majú príznaky vírusu, berú okamžite do karantény.
Zdroj: Getty

Smrť čínskeho lekára

  • Čínsky Ústredný výbor pre kontrolu disciplíny (CCDI) v piatok oznámil, že začal vyšetrovanie po tom, ako smrť lekára Li Wen-lianga, ktorý medzi prvými upozornil na koronavírus, vyvolala vlnu nespokojnosti s prístupom vlády k epidémii tohto infekčného ochorenia.
    Ľudia smútia za lekárom, ktorý ako prvý upozornil na koronavírus.
    Ľudia smútia za lekárom, ktorý ako prvý upozornil na koronavírus.
    Zdroj: STR / AFP / Profimedia
  •  Li Wen-lianga si predvolala polícia, keď sa v decembri minulého roka snažil varovať pred novým koronavírusom. Tridsiateho decembra poslal správu kolegom — lekárom v skupinovom čete — a o niekoľko dní si ho zavolali na oddelenie verejnej bezpečnosti, aby podpísal dokument, v ktorom ho obviňujú zo "šírenia fám" o víruse. Bol jedným z ôsmich osôb vyšetrovaných políciou za tento "čin".

Viac FOTO nájdete v našej galérii  >>> 

Po lekárovi, ktorý varoval pred koronavírusom, zostala vdova syn a nenarodené dieťa.
Po lekárovi, ktorý varoval pred koronavírusom, zostala vdova syn a nenarodené dieťa.
Zdroj: Twitter

Aké sú skutočné čísla?

  • Podľa britských denníkov zomierajú ľudia na následky smrteľného vírusu vo väčšine prípadov aj vo svojich domovoch. Títo ľudia sa údajne nezapočítavajú do oficiálnych čísel, pretože chorobu neohlásili v nemocnici. Skutočný počet mŕtvych sa tak podľa britského denníka Daily Mail môže odhadovať aj na tisíce.
  • Sociálnymi sieťami však začalo kolovať nespočetne veľa videí, na ktorých čakajú nakazení pacienti pred nemocnicami aj v niekoľko hodinových radoch. Niektoré z nich sú však také preplnené, že nových pacientov jednoducho odmietajú prijať. Rovnako plné sú údajne aj márnice a pohrebné domy. Preto čínska vláda odporúča, aby rodiny svojich pozostalých nepochovávali, ale spopolnili.

Vitajte v pekle

ONLINE nájdete na druhej strane >>>