Vrtuľník s nepálskym ministrom cestovného ruchu Rabindrom Adhikárím na palube sa zrútil v stredu na východe tejto himalájskej krajiny. Informovala o tom agentúra AFP.

Záchranári po ňom začali pátranie v hornatej oblasti približne 400 kilometrov od nepálskeho hlavného mesta Káthmandu. Pátranie však sťažovali nepriaznivé poveternostné podmienky, píše agentúra AP.

 Zrútil sa vrtuľník s ministrom cestovného ruchu, Rabindrom Adhikárím.
Zrútil sa vrtuľník s ministrom cestovného ruchu, Rabindrom Adhikárím.
Zdroj: Twitter

Ide o najnovšiu leteckú nehodu v Nepále, ktorý je známy svojimi odľahlými a nebezpečnými pristávacími dráhami. Tie predstavujú problém aj pre skúsených pilotov.

Video: Po vrtuľníku zostali iba trosky

V Nepále sa zrútil vrtuľník s ministrom.
V Nepále sa zrútil vrtuľník s ministrom.
Zdroj: Twitter

Minulý rok v apríli zišlo malajzijské lietadlo so 139 osobami na palube pri nepodarenom štarte z dráhy, avšak všetci prežili. O mesiac neskôr stroj leteckej spoločnosti US-Bangla Airways havaroval neďaleko letiska, pričom zahynulo 51 ľudí.

Aktualizované

Nepálsky minister cestovného ruchu Rabindra Adhikárí zahynul v stredu pri havárii vrtuľníka na východe krajiny. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu ministerstva vnútra.

Zo 6 člennej posádky nikto neprežil.
Zo 6 člennej posádky nikto neprežil.
Zdroj: Reprophoto Youtube

Podľa neho na mieste havárie identifikovali telo ministra a ďalších šiestich osôb. Na palube vrtuľníka letiaceho v zlom počasí bolo šesť pasažierov a pilot. Vrtuľník sa zrútil v hornatej oblasti približne 400 kilometrov od hlavného mesta Káthmandu.

Adhikárí (49) sa stal ministrom cestovného ruchu v marci 2018 po tom, ako jeho Komunistická strana Nepálu zvíťazila v parlamentných voľbách.
      

Prečítajte si tiež: