Tragédia sa odohrala v anglickom meste Peterborough okolo polnoci z piatka na sobotu. Pri autonehode zahynuli tri nevinné osoby, podľa portálu tvnoviny.sk išlo o dvoch Slovákov a jednu Slovenku – Marka († 23), Janu († 23) a jej brata Tomáša. Smrť trojice Slovákov potvrdilo už aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí.

„Môžeme potvrdiť, že pri tragickej dopravnej nehode vo Veľkej Británii zahynuli traja občania SR, pričom momentálne prebieha identifikácia obetí. Sme v kontakte s miestnymi úradmi. Vzhľadom na zákon o ochrane osobných údajov však nemôžeme poskytnúť bližšie informácie,“ informoval denník Plus JEDEN DEŇ riaditeľ tlačového odboru Juraj Tomaga.

Pri tragickej nehode v Británii zahynuli Slováci Marko a Janka.
Pri tragickej nehode v Británii zahynuli Slováci Marko a Janka.
Zdroj: Facebook

Po mladom páre zostali dve malé deti, dievčatká Nelu a Rachael vo veku 2 a 3 roky.

Marko so svojimi dcérami.
Marko so svojimi dcérami.
Zdroj: Facebook

Podľa tvnovín pochádzal Marko z Prešova a Janka z Levoče. V Británii pracoval 23-ročný Slovák v pizzerii.

FOTOGRAFIE z miesta nehody nájdete v galérii.

Nehodu malo zapríčiniť auto v protismere na pripájacom diaľničnom pruhu, ktoré sa čelne zrazilo s vozidlom, v ktorom sedeli traja Slováci. Podľa britského portálu Mirror polícia identifikovala podozrivú osobu, ktorá čelí podozreniam z jazdy pod vplyvom omamných látok.

Dotyčný človek a pravdepodobný vinník tragédie sa momentálne nachádza v nemocnici v kritickom stave. „Auto išlo v protismere a na pripájači sa zrazilo s druhým, pričom usmrtilo celú jeho posádku,“ hlásia anglické weby.

Hrôzostrašná nehoda otriasla aj zahraničím.
Hrôzostrašná nehoda otriasla aj zahraničím.
Zdroj: reprofoto Facebook

Mohlo by vás zaujímať: