Hrozivé FOTO Z MIESTA TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII >>

Brutálny útok sa odohral v najväčšom rímskokatolíckom kostole v Nice o 9:00 hod. v čase, keď začala omša. Podľa informácii britského denníka Daily Mail útočník svoje obete nešetril a dvom z nich priamo v katedrále odrezal hlavy. Podľa denníka Le Parisien je však zatiaľ potvrdené len to, že muž križiaci „Allahu Akbar“ jednej obeti podrezal hrdlo. Agentúra AFP informuje, že útočník jednu obeť podrezal a ďalšej žene oddelil nožom hlavu od tela.

Podľa Daily Mailu sa tretej obeti, žene, podarilo s vážnymi zraneniam utiecť do neďalekého pohostinstva, svojim zraneniam však podľahla.

VIDEO Pri útoku nožom vo Francúzsku zomreli traja ľudia a viacerí sú zranení

Terčom útoku sa stal aj jeden z ochrankárov na francúzskom konzuláte v Saudskej Arábii, strážca však napadnutie prežil a previezli ho do nemocnice.

Sú príčinou karikatúry Mohammeda?

K útoku došlo aj v meste Avignon, kde sa ďalší muž vyhrážal ľuďom s nožom v ruke. Aj v tomto prípade sa incident skončil smrťou útočníka. K násilnostiam došlo po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron verejne obhajoval karikatúry proroka Mohammeda, ktoré už v minulosti viedli k útoku na redakciu časopisu Charlie Hebdo. Najnovšiu vlnu nevôle v moslimskom svete vzbudil učiteľ Samuel Paty, ktorý žiakom takéto karikatúry ukazoval v triede. Muža nakoniec zavraždili neďaleko redakcie Charlie Hebdo a odrezali mu hlavu.

Starosta Nice Christian Estrosi novinárom povedal, že útočník  počas besnenia kričal Alláhu Akbar. "Všetko naznačuje tomu, že išlo o teroristický útok", informoval na sociálnej sieti Twitter. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin zvolal krízové zasadnutie.  Miesto činu má dnes navštíviť francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Na miesto tragédie prišli okamžite všetky záchranné zložky. Okolie katedrály je aktuálne uzavreté. "Kvôli obavám z ďalšieho útoku sme zatvorili všetky školy, skôlky, kostoly a verejné miesta,"povedal starosta Estrosi. Polícia útočníka krátko po útoku zadržala a previezla do nemocnice, pretože sa počas zatknutia zranil, informovala polícia agentúru AP. Motív útoku je zatiaľ neznámy, útočník však podľa predbežných informácií polície konal sám.

Článok pokračuje na druhej strane >>>