Viac FOTO z nešťastia nájdete v galérii >>> 

Podľa informácií z agentúry Reuters  sa pri nešťastí zranili dve osoby. V čase kolapsu bola premávka na moste minimálna. Dvaja vodiči, ktorí cez most prechádzali, vyviazli iba s malými zraneniami. Incident, hoci desivo vyzerajúci, má tak zanedbateľnú bilanciu oproti pádu Morandiho mosta, ktorý sa zrútil ešte v roku 2018. Pri nešťastí vtedy zomrelo 43 ľudí.

Hovorca hasičského zboru povedal, že 260 metrov dlhý most ležiaci neďaleko mesta Aulla v Toskánsku sa zrútil okolo 10.25 h SELČ. Talianska vláda začiatkom marca v rámci boja s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 zaviedla prísne opatrenia vrátane zákazu vychádzania, ktoré spôsobili, že hustota cestnej premávky v celej krajine sa znížila.

Podľa webovej stránky La Repubblica sa na moste Albiano Magra minulý rok v novembri objavila prasklina, na ktorú upozorňovalo viacero vodičov. Podľa správcu cesty im však nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. Prevádzku mosta mala na starosti štátna cestná a diaľničná správa ANAS. Talianska ministerka dopravy Paola De Micheliová povedala, že spoločnosť ANAS požiadala o podrobnú správu o udalosti.

V Taliansku sa doposiaľ nakazilo viac ako 135-tisíc ľudí a vyše 17-tisíc nákaze podľahlo. 

Prečítajte si aj: