Podľa prvých správ mali v Kazani vraždiť dvaja tínedžeri vo veku 17 a 19 rokov. Jedného z nich - 17-ročného mladíka - polícia zadržala. Druhého podľa týchto informácií bezpečnostné zložky zastrelili, údajne malo ísť o 19-ročného Ilnaza Galjavijeva, no tieto správy ešte polícia nepotvrdila.

Hovorkyňa prezidenta Tatárskej republiky Lilija Galimovová však informovala, že útočník bol len jeden a konal sám. Novinárom pritom povedala, že informácie o údajných dvoch páchateľoch neodrážajú skutočnú situáciu a označila ich za "nepravdivé".

Upozorňujeme, že FOTO v galérii článku NIE JE vhodné pre maloletých a ľudí s citlivou povaou!

Strelca zadržala polícia. Identifikovali to ako 19-ročného mladíka, ktorý mal povolenie na držbu zbrane.

Zomreli štyria chlapci a tri dievčatá

Medzi obeťami je sedem žiakov ôsmeho ročníka školy, štyria chlapci a tri dievčatá, spresňuje na svoje webovej stránke agentúra TASS s odvolaním sa na vyjadrenia prezidenta Tatárskej republiky Rustama Minnichanova. Okrem toho o život prišiel jeden učiteľ a ďalšia žena.

Útočník identifikovaný ako 19-ročný Iľnaz Gaľaviev spustil streľbu v škole č. 175 približne o 9.30. Úrady ho zadržali a začali vyšetrovanie. Muž podľa informácií TASS konal sám.

Podľa medializovaných informácií strelec skrátka vošiel hlavným vchodom a začal strieľať zo samopalu. Ruský národný protiretoristický výbor uviedol, že útočník spustil streľbu v škole č. 175 približne o 9.30.

„Najprv sa ozval silný výbuch, potom streľba. Povedali nám, aby sme sa zamkli v kabinete,“ opisuje hrôzostrašné udalosti študent 9. ročníka, ktoréhjo výpoveď zverejnil ruský server Gazeta.ru.

VIDEO: Polícia jedného strelca zadržala, druhého zastrelila

Školu prehľadali experti, pričom v nej nenašli nijaké nebezpečné predmety.

VIDEO: V budove školy došlo aj k výbuchu, tvrdí agentúra Reuters

Agentúra TASS informovala, že po incidente v škole č. 175 bola posilnená bezpečnosť vo všetkých školách v meste. Posilnenie bezpečnosti na školách krátko na to hlásilo aj susedné Baškirsko.

Očití svedkovia informovali, že niekoľko detí sa po vypuknutí streľby v škole zachraňovalo tak, že vyskakovali z okien svojich tried. Agentúra TASS dodala, že zadržaný útočník nebol žiakom strednej školy, kde útočil. V čase útoku bolo v škole 714 detí, asi 70 zamestnancov, z toho 52 učiteľov, dodal TASS.

Putin nariadil úpravu zákona o zbraniach

Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane >>>