FOTO z miesta činu nájdete TU!

Tridsaťdeväť ľudí vrátane tínedžerov bolo nájdených mŕtvych vo vnútri nákladného automobilu v priemyselnom parku Waterglade v Essexe.

Políciu a záchrannú službu privolali do priemyselného parku Waterglade v meste Grays v noci približne o 02.40 h.

Všetkých 39 ľudí bolo na mieste prehlásených za mŕtvych a vodič nákladného automobilu, 25-ročný muž zo Severného Írska, bol zatknutý pre podozrenie z vraždy.

Podľa polície, ktorá priemyselný park uzavrela, prišlo vozidlo zrejme z Bulharska a na územie Británie vstúpilo v sobotu vo waleskom meste Holyhead. Sky News označuje trasu z Bulharska do Británie cez Holyhead za netradičnú a predpokladá, že kamión prechádzal cez írsky Dublin.

Tridsaťdeväť mŕtvych osôb našli vo vnútri nákladného auta v priemyselnom parku v britskom grófstve Essex.
Tridsaťdeväť mŕtvych osôb našli vo vnútri nákladného auta v priemyselnom parku v britskom grófstve Essex.
Zdroj: twitter / profimedia

Vedúci policajného oddelenia v Essexe Andrew Mariner povedal pre Sky News: „Je to tragická udalosť, pri ktorej veľa ľudí prišlo o život. Naše vyšetrovania prebiehajú s cieľom zistiť, čo sa stalo. Sme v procese identifikácie obetí, ale predpokladám, že by to mohol byť zdĺhavý proces. Sme presvedčení, že kamión pochádza z Bulharska a vstúpil do krajiny v sobotu 19. októbra. Úzko spolupracujeme s našimi partnermi na vyšetrovaní."

Bulharské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že o udalosti nemalo "žiadne informácie", kým o nej neinformovali britské médiá. "Naše veľvyslanectvo je v kontakte s miestnymi úradmi a prešetrujú tento prípad," konštatovalo ministerstvo pre denník Dnevnik.

Premiér Johnson vyjadril zdesenie nad nálezom 39 mŕtvol

Britský premiér Boris Johnson vyjadril v stredu zdesenie nad nálezom 39 mŕtvych osôb v návese kamióna v priemyselnom parku v britskom grófstve Essex. Informovala o tom televízna stanica Sky News.

"Som zhrozený z tejto tragickej udalosti v Essexe," uviedol na Twitteri. Informoval, že britské ministerstvo vnútra úzko spolupracuje s políciou v Essexe, aby presne zistili, čo sa udialo. "Moje myšlienky sú so všetkými tými, čo prišli o život a s ich blízkymi," dodal Johnson.

Spravodajský server BBC pripomína, že v júni roku 2000 našli v nákladnom aute v Doveri 58 udusených čínskych imigrantov.