Okrem prudkého dažďa trápia Jadran aj veľké krúpy a silný nárazový vietor, hlási portál imeteo.sk.„Intenzívne búrky tu prináša studený front, ktorý postupuje veľmi pomaly smerom k juhu,“ napísala stránka o počasí.

Tornádo v Taliansku po sebe zanechalo značné škody.
Tornádo v Taliansku po sebe zanechalo značné škody.
Zdroj: YouTube

Letoviskom Milano Marittima, ktoré leží neďaleko San Marína, sa dokonca dnes poobede prehnalo tornádo. Informácie o zranených či mŕtvych nateraz nie sú k dispozícii, živel však po sebe zanechal nemalé materiálne škody.

Prudká búrka sprevádzaná víchricou a krupobitím zasiahla časť talianskeho jadranského pobrežia v čase, keď v prímorských strediskách vrcholí dovolenková sezóna. Postihnuté sú podľa nich predovšetkým oblasti v regiónoch Emilia-Romagna, Marky a Abruzzy. Smršť sa prehnala cez miestne pláže, kde ničila slnečníky a ležadlá.

Anketa
Plánujete tento rok dovolenku v Taliansku či Chorvátsku?
  • 3%
  • 13%
  • 24%
  • 39%
  • 21%

V meste Pescara utrpelo zranenia 18 ľudí, zatiaľ čo blízko Ancony zabil človeka blesk. Zverejnené videozábery ukazujú jednu z pláží v Abruzzoch s temnými mračnami a ľuďmi utekajúcimi do bezpečia v silnom vetre. Podľa správy ANSA padali v Pescare krúpy "veľké ako pomaranče".

Fotografie z prímorského strediska Numana pri Ancone zachytávajú úplne zničené pláže. Starosta Gianluigi Tombolini opísal spôsobené škody na Facebooku ako "nesmierne". Hasiči zase na Twitteri hlásili desiatky výjazdov k vyvráteným stromom či zaplaveným uliciam.

Nebezpečné počasie aj v Chorvátsku

Chorvátsko, ďalšiu z obľúbených dovolenkových destinácií Slovákov, trápi nepriaznivé počasie už druhý deň.

FOTO: Pozrite sa, ako vyčíňali búrky v Chorvátsku

Počasie v Chorvátsku
Počasie v Chorvátsku
Zdroj: Crometeo/Facebook