Aktualizácia

Podľa najnovších informácií pri výbuchu zahynul jeden človek. Informovala o tom tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na zdravotnícke úrady. Podľa ministerstva pre mimoriadne situácie požiar vypukol na vysokotlakovom plynovode a podarilo sa ho už uhasiť.

FOTO z požiaru nájdete TU!

Najmenej 13 ľudí utrpelo zranenia pri mohutnom požiari, ktorý vypukol vo štvrtok v areáli tepelnej elektrárne v Moskovskej oblasti. Informovala o tom tlačová agentúra TASS.

Zranené osoby majú popáleniny spôsobené požiarom, ktorý podľa predbežných údajov zavinila explózia. Utrpeli popáleniny prvého a druhého stupňa a sú už v starostlivosti lekárov. Podľa agentúry TASS odvolávajúcej sa na zdroj zo záchranných zložiek horí plynovod a prijali sa opatrenia s cieľom ho uzavrieť. Uzatvorená bude aj celá elektráreň.

Na záberoch na sociálnych médiách vidieť vysoké plamene šľahajúce zo zariadenia v okrese Mytišči neďaleko Moskvy.
Na záberoch na sociálnych médiách vidieť vysoké plamene šľahajúce zo zariadenia v okrese Mytišči neďaleko Moskvy.
Zdroj: twitter

Na záberoch na sociálnych médiách vidieť vysoké plamene šľahajúce zo zariadenia v okrese Mytišči neďaleko Moskvy. Jeden z očitých svedkov uviedol, že plamene dosahovali výšku 50 metrov. Moskovské úrady nasadili na likvidáciu požiaru na základe žiadosti ministerstva pre mimoriadne situácie 50 kusov špeciálnej techniky.