Viac FOTO nájdete TU!

"Národné referenčné laboratórium hlási dnes ráno dva pozitívne výsledky na koronavírus. Jedna žena ročník 1959 zo Stredočeského kraja prišla do kontaktu s nakazenou ženou v zamestnaní, ktorá bola na lyžiach v talianskej Val Gardene," napísal v utorok ráno minister na Twitteri. Dodal, že druhým potvrdeným je muž ročník 1966 z Ústeckého kraja, ktorý sa vrátil z talianskeho Sextenu.

VIDEO: Mrazivé zábery z talianskej nemocnice

Do pondelka potvrdili v Česku 38 prípadov nákazy.

Premiér Andrej Babiš zvolal na utorok mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady štátu, vláda podľa neho prijme ďalšie opatrenia proti šíreniu nákazy.

Koronavírusom sa nakazil aj taxikár

Jedným z nakazených je v Česku aj taxikár, ktorý by podľa námestníka českého ministerstva zdravotníctva Romana Prymulu mohol byť zlomovým prípadom. Nemá totiž väzby na ľudí, ktorí sa v ostatnom čase zdržiavali na severe Talianska.

Na snímke škatuľa s respirátormi v závode českej nanotechnologickej spoločnosti Pardam
Na snímke škatuľa s respirátormi v závode českej nanotechnologickej spoločnosti Pardam
Zdroj: Petr David Josek

Ako pripomenul server Novinky.cz, pre koronavírus zaviedlo Česko od pondelkového rána kontroly na hraniciach, vláda následne rozhodla, že policajtom bude pomáhať armáda. Na desiatich hraničných priechodoch vyrastie zázemie, aby sa vzorky krvi pre testovanie na koronavírus mohli odoberať na mieste.

Policajti na hraniciach skontrolovali za 24 hodín skoro 36.000 áut, 65 vozidiel odstavili s podozrením na koronavírus. Do karantény prepravili šesť ľudí, informoval v utorok spravodajský portál iDNES.cz.