Článok na Twitteri zdieľala stránka s názvom Atlas Obscura, ktorá uviedla, že ide o obrátený pyramídový dizajn budovy, ktorá sa pýši uprostred mestského prostredia Bratislavy.  Práve tento článok si vyslúžil "lajk" od najbohatšieho človeka na svete, Elona Muska. Informuje o tom portál bratislavaden.sk.

Článok o budove Slovenského rozhlasu na Twitteri
Zdroj: Twitter/ bratislavaden

Najmä starší Bratislavčania dodnes rozlišujú Starý rozhlas (dnešná budova VŠMU na Zochovej ulici) a Nový rozhlas na Mýtnej ulici, nazývaný pyramída. O autoroch neobyčajnej stavby rozhodla súťaž v roku 1963. Víťazom sa stal architekt Miloš Chorvát, investor však siahol po návrhu kolektívu Štefan Svetko – Štefan Ďurkovič – Barnabáš Kissling. Išlo o tvar obrátenej pyramídy s oceľovou konštrukciou. Budovu postavili ešte v časoch socialistického realizmu. 

Unikátny tvar obrátenej pyramídy vždy obostierali fámy a prazvláštne teórie. Hovorilo sa, že ide o zmenšeninu Cheopsovej pyramídy. Tradovalo sa, že zamestnanci rozhlasu sa po čase určite zbláznia, lebo na horných poschodiach vlastne visia vo vzduchu. Podľa iných zase na hlavu postavená budova vraj vyžaruje negatívnu energiu, čo je nebezpečné. A tvar obrátenej Cheopsovej pyramídy má údajne preto, lebo tvorcovia mali finančné spojenie s Egyptom!

 

Mohlo by vás zaujímať: