"Infikovať by sa mohlo 60-70 percent ľudí," povedala Merkelová na utorňajšom zasadnutí frakcie v priestoroch Spolkového snemu. Podľa britského denníka Daily Mail Merkelová povedala, že koronavírusom by sa tým pádom mohlo nakaziť až 58 miliónov Nemcov. 

Tieto údaje nedávno spomenuli viacerí odborníci, ako napríklad Christian Drosten, riaditeľ inštitútu virológie v berlínskej nemocnici Charité. Podľa neho zatiaľ nie je jasné, ako sa bude situácia okolo koronavírusu vyvíjať: "Môže to trvať aj dva roky alebo aj dlhšie."

Nemecký Spolkový snem dodatočne vyčlení na boj proti koronavírusu okolo jednej miliardy eur, uviedol predseda frakcie CDU/CSU Ralph Brinkhaus. V Nemecku sa zrušili mnohé kultúrne podujatia. Platí to aj pre hlavné mesto Berlín, kde od 11. marca do 19. apríla zostávajú zatvorené viaceré divadlá a operné domy. Oznámil to podľa agentúry AFP senátor pre oblasť kultúry Klaus Lederer s tým, že zatvorená zostane aj berlínska filharmónia.

Vlády nemeckých spolkových krajín Bavorsko, Durínsko a Šlezvicko-Holštajnsko v utorok oznámili, že v rámci boja proti šíreniu nového druhu koronavírusu zakážu podujatia s účasťou nad 1000 osôb.

Organizátori menších podujatí do 500 účastníkov sa budú o ich prípadnom zrušení rozhodovať individuálne s prihliadnutím na odporúčania Inštitútu Roberta Kocha (RKI). V Nemecku je aktuálne podľa údajov denníka Die Welt 1216 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom.