Muž, ktorý sa vyhrážal bombou v lietadle: Českej polícii dal takéto absurdné vysvetlenie!

Gronych zjavne oslavoval Nový rok predčasne a už 31. decembra o siedmej ráno bol v poriadne podguráženom stave.

Ešte pred odletom si personál letiska v Calgary všimol, že sa správa čudne. Upozornili na to posádku, tá ho našla driemať v pilotnej kabíne.

Z dopravného prostriedku ho urýchlene vyviedli a odovzdali do rúk kanadskej polície.

Náš pilot sa opil?

Medzi dovolenkármi čakajúcimi v Cancúne na svoj spiatočný let sa nachádzal aj Kanaďan Norm Mack s manželkou a dvoma dcérami.

Ako uviedol portál calgarysun.com, muža rozčúlilo, že sa s rodinou nedostali domov v sľúbenom čase, pretože ich pilot "vypil príliš veľa tekíl."

Francúzi si nechutne uťahujú z mŕtvych Alexandrovcov! Rusi sú celí červení od zúrivosti

"Nechcem to nafukovať, ale ak sa už človek rozhodne odletieť na sviatky na dovolenku, očakáva, že aerolinka sa postará o jeho bezpečnosť," sťažoval sa.

Okrem toho uviedol, že cestujúcim ani nedali vedieť, že sa incident stal. Dozvedeli sa to až po troch hodinách zo sociálnych sietí.

"Každý deň sa stane, že lietadla meškajú. Všetci sme hádali, o čo môže ísť v tom našom prípade, no keď sme sa dozvedeli, že ide o alkohol v kokpite, nálada sa zmenila. Takže preto meškáme, lebo náš pilot sa opil?" opisoval situáciu frustrovane Mack.

Ďalšia letecká dráma: Poľské aerolínie v pozore!

Ďalší dovolenkári sa zase nevedeli dočkať svojho odletu v Mexiku (ilustračná fotografia).
Zdroj: YouTube

Povedali, že má chrípku

V lietadle smerujúceho do Cancúnu sa nachádzal aj Jared s manželkou Amandou. Personál cestujúcim na palube zase povedal iba to, že pilot "má chrípku."

Keďže však Jared sedel vo štvrtom rade od kokpitu, počul ako polícia hovorila "niečo o opitosti."

Policajné testy na alkohol ukázali, že Gronych mal v sebe trojnásobok povoleného množstva alkoholu. Slováka obvinili z toho, že bol pod vplyvom v čase, keď zodpovedal za lietadlo. Pred súd sa postaví vo štvrtok.  

Lietadlo nakoniec odštartovalo do Mexika s iným pilotom. Podľa citovaného vyjadrenia policajného hovorcu Paula Staceyho boli pri tejto udalosti splnené "všetky predpoklady pre katastrofu", aj keď pravdepodobnosť, že by mohol pilot v takomto stave naozaj odletieť, je vzhľadom na úroveň zabezpečenia "dosť mizivá".