Viac FOTO z miesta útoku nájdete TU!

Christin je právom považovaná za matku hrdinku. Svoj život obetovala, aby ochránila svoju 7-mesačnú dcérku Faith pred brutálnym útokom drogového kartelu, ktorý v pondelok zaútočil na autá mormónskej rodiny v mexickom štáte Sonora. Pri útoku prišli o život tri ženy a ich šesť malých detí. Medzi obeťami streľby bola aj Christin, ktorá v aute viezla svoju malú dcérku. V momente, keď drogový kartel začal paľbu, odvážna žena schmatla autosedačku s dievčatkom, ukryla ju za sedačku a prehodila cez ňu deku.

Pri útoku prišli o život tri ženy a ich šesť malých detí. Medzi obeťami streľby bola aj Christin.
Pri útoku prišli o život tri ženy a ich šesť malých detí. Medzi obeťami streľby bola aj Christin.
Zdroj: Herika MARTINEZ / AFP / Profimedia

Keď však vystúpila z auta s rukami nad hlavou, na znak, že sa vzdáva, stala sa obeťou neľútostnej paľby. Keď sa rodina dozvedela, čo sa stalo, ich životy sa zrútili. Zničený manžel Christin a otec malej Faith prišiel v okamihu o všetko, čo miloval. Po štyroch hodinách trápenia a beznádeje sa rodine ozvali úrady a oznámili, že v aute zavraždenej mamičky našli živé dievčatko.

 

Faithina babička neskôr na sociálnej sieti zverejnila dojemnú fotografiu z momentu, keď si otec svoje dievčatko vzal znova do svojho náručia. Faithin dedko Connie LeBaron následne zverejnil srdcervúci odkaz: „Boh je taký milosrdný, že ju ušetril. Je to anjel a do našej rodiny vniesla nádej.“ Podľa prvých informácií úradov mohol byť útok na autá so ženami len omylom. Drogový kartel si ich vraj mohol pomýliť s konkurenčným gangom. V Mexiku je však všeobecne známa skutočnosť, že kartel mal s Mormónmi už skôr nezhody. Lafe Langford agentúre Reuters povedal, že členovia jeho rodiny „boli zabití zámerne“.

Mohlo by vás zaujímať: