Manželia Arti Dhir (55 rokov) a Kaval Raijada (30 rokov) z Hanwellu v západnom Londýne, popierajú plánovanie vraždy adoptívneho syna, 11-ročného Gopala Sejaniho, ktorý bol unesený a dobodaný v indickom Gudžaráte. Indické úrady sa domnievajú, že Dhir a Rajiada zariadili zabitie svojho adoptovaného syna, aby im bolo vyplatené jeho životné poistenie v hodnote 173 290 eur. Do dnešného dňa Británia zamietla žiadosti o vydanie manželského páru do Indie na základe ľudských práv.

Podľa súdnych dokladov manželia odišli Gudžarátu v roku 2015, aby do svojej rodiny prijali sirotu. Úrady tvrdia, že potom, ako umiestnili inzerát do miestnych novín, aby našli vhodné dieťa, spoznali Gopala, ktorý žil so staršou sestrou a jej manželom. Súhlasili, že si chlapca vezmú, pretože sa domnievali, že by to Gopalovi dalo šancu na lepší život v Londýne.

Gopal však do Londýna nikdy nedocestoval. Po jeho adopcii mali náhradní rodičia okamžite uzavrieť chlapcovi životnú poistku, ktorú bolo rodine možné vyplatiť po desiatich rokoch alebo v prípade chlapcovej smrti. Dňa 8. februára 2017 bol Gopal unesený, dobodaný a ponechaný na ceste v Gudžaráte dvoma mužmi na motorkách.

8. februára 2017 bol Gopal unesený, dobodaný a opustený na ceste v Gudžaráte dvoma mužmi na motorkách.
8. februára 2017 bol Gopal unesený, dobodaný a opustený na ceste v Gudžaráte dvoma mužmi na motorkách.
Zdroj: youtube

Manželia Dhir a Raijada čelia v Indii šiestim obvineniam vrátane sprisahania za vraždu a únos. V Spojenom kráľovstve boli zadržaní v júni 2017 na žiadosť indickej vlády, ale 2. júla tohto roku sudca zamietol ich vydanie na základe ľudských práv.

Hlavná okresná sudkyňa Emma Arbuthnotová vyhlásila, že vydanie by bolo v rozpore s ľudskými právami manželov podľa práva Spojeného kráľovstva, pretože trestom za dvojitú vraždu v Gudžaráte je život vo väzení bez podmienečného prepustenia.