Petra Paroubková (46) si pred piatimi rokmi prešla doslova peklom. U manžela v kancelárii jej prišlo nevoľno a ratovať ju musela záchranka. "Stalo sa to u manžela v kancelárii. Prišla som s dcérou, ktorá mala hodinu angličtiny, všetci sme čakali na príchod pani učiteľky a zrazu z ničoho nič akoby explózia v hlave. Netrpím na bolesti hlavy, tak som si myslela, že by to mohla byť migréna. Urobilo sa mi zle od žalúdka. Potom mi začala tuhnúť šija, tak som si nechala zavolať záchranku, pretože som vedela, že to nie je v poriadku," opísala po prepustení z nemocnice Paroubková nepríjemnú udalosť pre český denník Blesk.

Rodina Paroubkovcov
Rodina Paroubkovcov
Zdroj: abl

Ďalšie FOTO Paroubkovcov nájdete v galérii článku >>>

Po piatich rokoch od mozgovej príhody zverejnila na sociálnej sieti instagram dojemný príspevok, v ktorom vyjadrila svoju vďaku za záchranu jej života. "Dnes je to päť rokov, čo ma zachránili na neurochirurgickom oddelení JIS Homolka. Som neskonale vďačná, že jednému úžasnému dievčatku zostala mama."

  

Život po mozgovej príhode nebol jednoduchý

Život po mozgovej mŕtvici nebol podľa Paroubkovej vôbec jednoduchý. Musela kvôli nej aj prestať pracovať, pretože už nedokáže podávať také výkony ako predtým. "Už nie som taká unavená, ako som bola prvé mesiace. Žijem normálnym životom, len môj mozog zostarol. Cítim sa na 30, ale mozog mám ako 55 ročná. Mám aj krátkodobé výpadky pamäte. Zo začiatku som to brala zle, ale už som si zvykla a moje okolie snáď tiež," opísala svoje zdravotné problémy rok po mozgovej príhode v českej šou Markéta dráždi celebrity.

"Napríklad počas jedného dňa zavolám kamarátke štyrikrát jednu vec, popletiem si dni a časy stretnutí. Takže buď prídem o pár hodín, ale aj týždeň skôr alebo neskôr. Veľmi sa mi tiež mýlia čísla," dodala Paroubková.

Prečítajte si tiež: