Päťročný chlapec včera zomrel po tom, čo ho napadol pes v Lužci nad Cidlinou v Královohradeckom kraji. ČTK to povedal hovorca krajskej polície Jan Čížkovský.
O napadnutí dostala polícia informáciu popoludní. "Chlapec utrpel závažné zranenia, ktorým podľahol," uviedol hovorca. Policajti teraz podľa neho zisťujú mieru možného zavinenia chlapcovho úmrtia.
"Sme na začiatku vyšetrovania," povedal Čížkovský.

FOTO Brutálny festival psieho mäsa: "Nie sme váš obed!" búria sa aktivisti

Chlapec išiel pôvodne len na návštevu. Pes sa na záhrade voľne pohyboval vo svorke ďalších zvierat a malého chlapca, ktorý pred ním začal utekať, napadol.

So psami už boli údajne problémy skôr

Spomínaná rodina má šesť psov - štyri sú zavretí v kotercoch, ale dva behajú voľne. A podľa susedov sú s nimi neustále problémy. Nešťastie sa podľa svedkov stalo za stodolou a všetko sa zbehlo veľmi rýchlo.
Päťročný chlapec, ktorý na mieste nebýva, prišiel so svojim príbuzným na návštevu. Dvere otvoril majiteľ psov a všetci sa začali rozprávať.

Novinka pre domácich miláčkov: Inteligentný obojok postráži vášho psíka aj jeho kilá

Miestni tvrdia, že dieťa sa zrazu rozbehlo a utekalo až na druhú časť pozemku. Lenže psy vyrazili za ním.
Za pár sekúnd sa už najskôr jeden zo psov do chlapca zahryzol, podľa polície nie je vylúčené, že sa pridali ešte ďalšie.

Útok na berlínskej radnici: Neznámy muž napadol zamestnancov nožom!

Do obce sa ponáhľali záchranári, dispečing poslal do vzduchu aj vrtuľník.
Všetky pokusy o záchranu chlapčeka ale boli márne. Policajti svedkom a najmä potom rodičom poskytli psychologickú pomoc.
Podľa susedov sú už dlho so psami problémy. Okrem hlasitého štekotu tiež občas naháňa miestnym ľuďom napríklad ovce.
Susedku majiteľa malo jedno zviera dokonca kedysi uhryznúť.

Podľa portálu tn.nova.cz sa dnes zdalo, že jeden zo psov má zlomenú nohu. Ich majitelia dnes doma neboli, zrejme vypovedali na výsluchu.
Kriminalisti zatiaľ nikoho neobvinili, to sa ale môže za niekoľko dní zmeniť.

Z dostupných informácií vyplýva, že podobný prípad sa naposledy stal v decembri 2012 v Prahe na Žižkove. Pes patriaci rodine tam vtedy napadol a pohrýzol malé dieťa, ktoré na mieste zomrelo.