Najnovší výskum sa venoval ženám a dievčatám, ktoré sa venujú najstaršiemu remeslu, výsledky sú však doslova odstrašujúce. Independent uvádza, že výskum prebiehal vo Veľkej Británii a ukázal, že mnoho žien vymieňa sex za tragicky nízke sumy. Lepšie povedané almužny.

"Šlapú" za pár drobných

Prostitútky vo Veľkej Británii sa predávajú za úbohých 5 libier, niekedy dokonca aj za dve libry. Sex však vymenia aj za ubytovanie, drogy či dokonca čisté oblečenie. Najčastejšie sú takto vykorisťované tie, ktoré sú závislé na drogách a osoba, ktorá si ich platí cíti, že ich môže ľahko zneužiť.

Ani ženy, ani deti

Od roku 2007 boli zaznamenané prípady žien, ktoré dokonca ani nie sú ešte ženami, ale viac deťmi. Vek medzi 16 a 18 rokmi je kritický najmä v tom, že niektoré z dievčat sú príliš staré na to, byť súčasťou detskej starostlivosti, na druhej strane sú ale príliš mladé na to, aby sa starali sami o seba.

Podľa výskumu Changing Lives je presne toto krízový vek, keď tieto ani ženy, ani deti skĺznu prostredníctvom internetu na cestu tzv. ľahkého zárobku. Niektoré prípady začínajú aj pohlavnými zneužitiami, čo ženám hneď na začiatku mení ich pohľad na svet.

Riešenie?

V takýchto prípadoch je najlepšie podchytiť problém prostitúcie hneď v počiatkoch. Organizácia v týchto prípadoch odkazuje na podporu pracovníkov, ktorí pomôžu ženám prekonať  sexuálne traumy, so zdravím alebo bývaním. Poskytnú skupinové terapie a pomôžu s nájdením si normálnej práce či s integráciou do komunity. Poskytujú aj školenie zamestnanosti.