Čančal Lahíri vystupuje pod umeleckým menom "Mandrake". V neďeľu večer si v meste Kalkata pripravil špeciálne náročné vystúpenie pre miestnych obyvateľov. Pokúsil sa napodobniť kaskadérsky kúsok iluzionistu Harryho Houdiniho. Nechal sa spútať reťazami, lanami a následne bol vhodený do rieky Hugli, kde sa chcel pod hladinou z "pasce" vyslobodiť. 

Bohužiaľ, posledný trik štyridsaťročného Čančalu.
Bohužiaľ, posledný trik štyridsaťročného Čančalu.
Zdroj: youtube

VIAC fotiek nájdete v galérii >>

Štyridsaťročný Čančala sa však z vody už viac nevynoril. Zdesení diváci, medzi ktorými boli aj jeho rodinní príslušníci nevedeli, čo si majú myslieť. Či je toto celé iba súčasť triku, alebo sa kúzelníkovi skutočne niečo stalo. Bohužiaľ, naplnila sa tá druhá možnosť. Ešte pred svojím vhodením do rieky povedal, že podobný kúsok už raz absolvoval.

"Bol som zviazaný a zamknutý v debne z nepriestreľného skla, v ktorej ma zhodili z mosta," povedal. "Dostal som sa z toho za 29 sekúnd," dokončil.

Čančala má za sebou nespočetné množstvo podobných kúskov.
Čančala má za sebou nespočetné množstvo podobných kúskov.
Zdroj: youtube

 

Neďeľnajšie vystúpenie mu však nevyšlo. "Pravdepodobne sa utopil," povedala riečna polícia po jeho nevydarenom kúsku. "Ak sa mi to podarí, bude to mágia... a ak nie, bude to tragédia," poznamenal tesne pred vystúpením.

Mŕtvola Čančala Lahíriho bola nájdená neskôr. "Jeho telo vyplavilo na breh približne dva kilometre od miesta incidentu a v pondelok v noci ho identifikovali jeho príbuzní," uviedol podľa agentúry DPA tamojší policajt. Dodal, že kúzelník mal ruky už uvoľnené, ale nohy mal stále spútané reťazami a lanom.

Mohlo by vás zaujímať: