Polícia na jednom mieste objavila štyroch mŕtvych a jedného človeka so strelným zraneným, kým v druhej lokalite, vzdialenej len niekoľko kilometrov, našli tri mŕtve osoby, spresnil úrad šerifky okresu San Mateo.

Mesto Half Moon Bay sa nachádza zhruba 48 kilometrov južne od San Francisca a k streľbám došlo na jeho okraji, spresňuje AP. Bližšie podrobnosti o lokalitách, kde k streľbám došlo, neboli bezprostredne jasné. Podľa niektorých zdrojov išlo o hubovú farmu a špedičnú spoločnosť, podľa šerifky Christiny Corpusovej však išlo o materské školy a svedkami mali byť aj deti.

Polícia zatkla 67-ročného útočníka ázijského pôvodu menom Chunli Zhao. Tamojšie úrady sa domnievajú, že Zhao pracoval v jednom zo zariadení a jeho obete boli taktiež zamestnanci, píše AP.

Príčina streľby doposiaľ nebola bezprostredne jasná, hoci podľa niektorých miestnych predstaviteľov išlo v prípade páchateľa o "nespokojného zamestnanca". K streľbe v Kalifornii došlo aj v sobotu; v tanečnom klube v meste Monterey Park. Počet obetí krviprelievania sa v pondelok zvýšil na najmenej 11, informovala stanica CNN.

Streľba sa odohrala krátko po ukončení miestnych osláv čínskeho nového roka, na ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí. Páchateľ spáchal samovraždu po tom, čo ho dolapila polícia. Motív jeho konania je naďalej nejasný.