Podľa japonských médií cisársky dvor v utorok odovzdal úradom dokumenty potrebné na oficiálne zaregistrovanie manželstva. Uzavretím manželstva s Komurom tak princezná Mako oficiálne opúšťa japonskú cisársku rodinu, píše DPA.

FOTO rozlúčky princeznej Mako nájdete v galérii >>

Princezná Mako, ktorá je neterou japonského cisára Naruhita, sa zriekla tiež finančného príspevku, ktorý sa zvyčajne poskytuje ženám z cisárskej rodiny, keď sa vydajú za neurodzených mužov. Podľa miestnych médií sa Mako takto vzdá v prepočte údajne až 1,12 milióna eur.

Anketa
Vzdali by ste sa pre lásku života v prepychu?

Podobne ako Harry, aj Mako trpí traumou

Princezná Mako plánuje opustiť Japonsko a začať nový život v Spojených štátoch, kde Komuro (30) pracuje, vďaka čomu ju prirovnávajú k britskej vojvodkyni Meghan Markle, ktorá taktiež opustila kráľovskú rodinu a presťahovala sa do Ameriky. Mako navyše, podobne ako Harry, trpí traumou.

Zatiaľ čo britský princ sa dodnes vyrovnáva so smrťou mamy, Lady Diany, a mediálneho honu na jej osobu, Mako „vďačí“ za posttraumatickú stresovú poruchu práve mediálnej kritike jej manžela, informoval britský denník Daily Mail.

Japonská princezná Mako sa kráľovskej rodine ospravedlnila za všetky problémy, ktoré spôsobil jej vzťah s neurodzeným mužom. Jej „zakázaná láska“ totiž vyvolala v Japonsku masívne protesty a nevôľu.
Zdroj: Getty

Odsťahoval sa tam v roku 2018, aby pokračoval v štúdiu práva, čo bolo v Japonsku považované aj za pokus o zmiernenie tlaku médií. Ten u 30-ročnej princeznej vyvolal posttraumatickú stresovú poruchu. Komuro v New Yorku nedávno ukončil štúdium a zložil advokátsku skúšku, píše DPA.

Svadba po štyroch rokoch

Svoje zasnúbenie oznámil mladý pár v roku 2017 s tým, že svadba sa mala konať v novembri 2018. Začiatkom roka 2018 sa však objavila správa, že svadba bude odložená o dva roky – oficiálne preto, že na jej prípravy treba viac času. Prednosť mala vtedy navyše dostať korunovácia princezninho strýka Naruhita za cisára, ktorá sa konala v máji 2019.

Japonská princezná Mako sa v utorok vydala za svojho neurodzeného snúbenca, právnika Keia Komura. V povojnovej histórii krajiny je to vôbec prvýkrát, čo sa svadba v cisárskej rodine konala bez tradičných rituálov, ktorých sa princezná zriekla.
Zdroj: Getty

Princezná Mako sa však v tom čase dostala pod paľbu kritiky médií za údajné nevyrovnané dlhy Komurovej matky voči jej bývalému snúbencovi. Tento muž Komurovú viní, že mu nevrátila viac ako štyri milióny jenov (asi 30.000 eur), ktoré si od neho údajne požičala na financovanie časti štúdia svojho syna. Tento stále nevyrovnaný dlh vyvolal v Japonsku škandál, pretože od členov cisárskej rodiny sa očakáva bezchybné správanie.

Mohlo by vás zaujímať: