Malá Norma sa dostala do pestúnskej starostlivosti po tom, ako jej matku natrvalo hospitalizovali. Vtedy mala osem rokov. Počas druhej svetovej vojny pracovala v továrni. Do povedomia verejnosti sa dostala práve fotografiami od vojnového fotografa, ktorý ju objavil pri kontrolovaní trupov lietadiel.

Po sérií nafotených aktov nasledovala zmluva s filmovou spoločnosťou 20th Century Fox. Písal sa rok 1947. A od tohto momentu jej hviezda žiarila stále jasnejšie.

S postupne narastajúcou slávou prichádzali závislosti na liekoch, pravidelné návštevy psychiatrov a mimoriadne pracovné nasadenie. Hviezdila v mnohých filmoch a stala sa uznávanou ikonou. Marilyn stihla počas svojho života tri manželstvá a množstvo afér.

Pre médiá najpútavejšie bol najmä románik s americkým prezidentom Johnom Fitzgeraldom Kennedym. Legendárnym sa stalo aj jej vystúpenie na oslave Kennedyho 45. narodenín, počas ktorého mu zaspievala pieseň Happy Birthday. Verejná udalosť sa uskutočnila len pár dní týždňov pred jej smrťou.

Počas svojej kariéry natočila viac ako 30 filmov. Vyhrala jeden Zlatý Glóbus za legendárnu snímku Niekto to rád horúce z roku 1959 a bola nominovaná na ďalších 10 prestížnych ocenení. Filmoví tvorcovia s ňou často strácali trpezlivosť, no napokon vždy prišli na to, že spolupráca s ňou sa vypláca.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Napriek tomu, že mala veľmi komplikovaný život a postoj k nemu, režiséri jej vychádzali v ústrety so všetkým. Mohla si napríklad ponechať róby, v ktorých nakrúcala slávne scény a keď mala svoje dni, do práce jednoducho nechodila.

Divoký život ikony amerického filmu sa skončil 4. augusta 1962. Jej mŕtve telo našli v dome v Los Angeles. Podľa oficiálnych vyhlásení spáchala Marilyn samovraždu. Pravdepodobne sa predávkovala, nesprávne skombinovala lieky na spanie a depresiu.

Množstvo publikácií a teórií však hovorí o tom, že ju niekto zavraždil. Autori jednej z nich podozrievajú Keneddyho brata Bobbyho, ktorý tiež patril do zoznamu jej milencov. Niektorí ale tvrdia, že ju zavraždili samotní tajní agenti a jej smrť si želali vysokí predstavitelia štátu.

Čítajte viac:

VIDEO Tak toto prehnala! Naštvaná Melania Trump si nenechá skákať po hlave: Prvá dáma USA to drzej komičke poriadne natrela

FOTO VNÚTRI Hrozivé svedectvo znetvorenej Sandry: Opitý vodič jej spôsobil obrovské trápenie!

Alexandrovcov na Slovensku zasiahla nečakaná správa: Už vedia čo stojí za smrťou ich kamarátov!

Desivý príbeh: Len 10-ročné dievčatko prežilo horor so zvrhlíkom! Tehotenstvo však nebolo to najhoršie, čo ho postretlo

Aktivistom sa kontrola v továrni Ivanky Trumpovej nevyplatila: Zľahla sa po nich zem!