Najdôležitejším bodom programu bolo jednoznačne predstavenie troch nových telefónov. 6,1-palcový iPhone 11, ktorý na trh nastúpi namiesto modelu XR, 5,8-palcový model Pro a tiež 6,5-palcový 11 Pro. Nový model telefónu bude vybavený dvoma kamerami a jeho fotoaparát ponúkne rozlíšenie 12 megapixelov. Zmenilo sa aj umiestnenie loga, ktoré sa po novom bude nachádzať v strede zariadenia.

VIAC FOTIEK NÁJDETE V GALÉRII <<

Apple predstavil nové produkty.
Apple predstavil nové produkty.
Zdroj: apple

Priamo pod ním by mala byť umiestnená reverzná, bezdrôtová nabíjačka, na ktorej bude možné dobiť AirPods a Apple Watch, ktorých nová, piata verzia bude na trhu už 20. septembra. Šéf spoločnosti Tim Cook neskôr dokonca predstavil novú hernú službu Apple Arcade. Tá za predplatné v hodnote 4,99 dolára mesačne ponúkne prístup ku všetkým hrám. Spustená bude od 19. septembra.

VIAC FOTIEK NÁJDETE V GALÉRII <<

Apple predstavil nové produkty.
Apple predstavil nové produkty.
Zdroj: apple

Za rovnakú sumu firma sprístupní aj streamovaciu službu Apple TV+, ktorá by mala konkurovať slávnemu Netflixu. Tá by mala odštartovať 1. novembra, pričom by sa na nej mala objaviť ich vlastná tvorba. Na úvod bol predstavený napríklad seriál The Morning Show s Jennifer Aniston. Cook nakoniec dodal, že ten, kto si zaobstará nejaké ich zariadenie, čiže iPhone, iPad alebo iMac, dostane ročné predplatné na všetky ich služby úplne zdarma.

Cena nového iPhone bude na našom trhu začínať na cenovke 680 €. iPhone 11 Pro má stáť od 905 € a iPhone 11 Pro Max od 995 €. Pochopiteľne, cena sa bude zvyšovať v závislosti od kapacity úložiska.