Iveta si v Číne popri náročnej práci modelky užívala život plný diskoték a luxusu, ktorý jej zabezpečila agentúra. Dvojmesačný kontrakt sa však končil a Iveta mala v najbližších dňoch odcestovať. Podľa svedectva vrátnika v tú osudnú noc sa v hale domu lúčila so svojím priateľom, do ktorého sa v Číne zamilovala. Do bytu prišla modelka údajne vo veľmi zlom psychickom stave.

„Povedali mi, že bola zvláštna, nesvoja. Zrazu len povedala, že skočí a potom to aj urobila. Oni sa jej snažili v tom zabrániť, no, žiaľ, nedalo sa,“ povedal nám Mikuláš Santner z trnavskej modelingovej agentúry, ktorá nádejnú modelku do Číny vyslala. Lomoz a hluk, ktorý počuli susedia, bol podľa Santnera zúfalý krik dievčat a padanie nábytku pri tom, ako sa snažili Ivete v samovražde zabrániť.

Úmrtie v Šanghaji: Iveta sa chcela zabiť

„Dievčatá mi hovorili, že sa nechcela vrátiť domov. Dôvody museli koreniť na Slovensku. V Číne žila v pohodlí a blahobyte,“ pokračuje so smútkom v hlase Santner.

Kamarátky kričali: Ivetka, neskáč!

Bytovka v Starej Turej: Tu na siedmom poschodí žila Iveta s rodičmi.
Foto: JOZEF VOJČINIAK

Skromné a veselé dievča

Iveta bývala s rodičmi na sídlisku v Starej Turej. Tí sa so smrťou svojho jediného dieťaťa nevedia zmieriť a v zúfalstve sa uchýlili k príbuzným. Podľa priateľov bola Iveta milé a usmievavé dievča.

„Pred odchodom zo Slovenska sa rozišla s frajerom, ale bola úplne v pohode. Nerozumiem tomu. Poznal som ju veľmi dobre, bola to sestrina najlepšia priateľka,“ povedal nám so slzami Ivetin kamarát. Susedia netušili, že sa Iveta venuje modelingu. Bola vraj skromná a slušne vychovaná.

„Pamätám si ju veľmi dobre, mala som ju na slovenčine. Usilovné dievča, rodičia sa o ňu vzorne starali, bola jedináčik. Tým mi utkvela v pamäti,“ smúti riaditeľka Základnej školy v Starej Turej Anna Chmúrová.