Za minulého režimu bol Milouš Jakeš významným funkcionárov komunistickej strany. Toto dedičstvo však ťažko niesol jeho vnuk Petr. Zomrel minulý rok v novembri.

Príčinou jeho smrti však nebola bitka, do ktorej sa nechtiac zaplietol, ako sa o tom spočiatku hovorilo. Skutočnosť bola omnoho smutnejšia. Samotný Milouš Jakeš pre blesk.cz povedal, ako to naozaj bolo: "Spáchal samovraždu. Podrezal si žily. V dvadsiatichôsmich rokoch."

Čo však bolo príčinou takéhoto zúfalého činu? Od malička trpel za to, ako sa volá. Všetci vedeli, že jeho dedko bol nenávideným totalitným politikom.

Milouš Jakeš prezradil, že Petrovi už v prvej triede dali pocítiť, čo si o ňom myslia: "Šikanovali ho učitelia aj žiaci, ktorí mu napríklad urobili trestnú uličku, kopali do neho, nadávali mu."

Chlapec vynikal v tenise. Lenže ani pri zápasoch mu nedali pokoj a kričali na neho: "Jakeša do koša." A Petr mal z toho depresie.

Nepomohol mu ani útek do USA. Ani tam ho psychické problémy neopustili. "Myslel, že keď odíde z ČR na určitý čas, bude doučovať angličtinu, tak bude potom normálne žiť. V Amerike bol ale sám. Nevydržal to," vysvetlil Milouš Jakeš.