Lukáš Matejkovič (32) sa ešte v roku 2014 pokúsil o obzvlášť závažný zločin podvodu v štádiu pokusu. Muž podnikal a svoje zákazky realizoval najmä v Michalovciach, píšu noviny.sk.  Malo ísť o fiktívny obchodný kontrakt.

Lukáš chcel od jednej spoločnosti vylákať také finančné prostriedky, ktoré by spôsobili škodu vo výške 160 000 eur. Muž z Topoľčian si mal odsedieť až 11 rokov. Ešte v máji 2018 povedal svojej matke, že odchádza na služobnú cestu do Česka. Po jeho odchode sa však po ňom zľahla zem.

Muža tak začal hľadať Interpol. Okrem Maroka sa mal zdržiavať aj v Mexiku a Brazílii. Lukáš však za tú dobu výrazne zmenil imidž. Schudol, no po piatich rokoch ho Interpol aj tak našiel a odovzdal do rúk spravodlivosti. To však skomplikoval fakt, že Slovensko nemá s Marokom uzavretú bilaterálnu zmluvu.

"Po ukončení vydávacieho konania a po odsúhlasení extradície marockou vládou bol Lukáš Matejkovič prepravený na Slovensko a okamžite dodaný do výkonu trestu odňatia slobody," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.